Cevaplar

2013-01-04T02:04:40+02:00

Açıkçası rap müziği seven,sesi güzel olmayan ve şairane yapılı herkes için bulunmaz bir nimettir.Rap seven biri olarak rusça,yunanca ve ingilizce rap dinlemeyi çok severim.Genelde bu tarz raplerde hayata karşı olan anarşinin doğurduğu sözler yer alır,Doğuş yeri amerikada yaşayan siyahiler  olduğu için sözleride genelde hayatı ti ye alan isyankar daha umursamaz ve hayatın bütün zevklerini tatmaya yönlendiren sözler yer alır.Bu durum türkce rap te farklıdır. Sebebi ise millet olarak duygusal bir yapımız olduğumuz için ve dilimiz Kaba sözcüklere ve kaanatimce rap'e genelde çok yatkın olmadığı için (bahsettiğim şey küfürü çok kullanmak değil bu ayrı şey) Türkçe rapleri çok Vasat buluyorum.Arabesk Rapler ise inanılmaz derecede aşşağılıktır. Açıkçası yapan iyi ustalar var onlara bırakıp dinlemek lazım bazı genç arkadaşlarında aşşağıdan iyi geldiklerini görüyorum,zamanla olacak şey rap kültürümüzde çok yeni bir tarz.Benim görüşüm budur umarım yardımcı olmuşumdur.

1 5 1
2013-01-04T02:06:34+02:00

Rap, Hip hop alt kültürünün bir bir koludur. Kökeni 1970'lerde özellikle siyahi insanların yaşadığı Amerika'nın kenar mahallelerine, bir diğer deyişle "getto"lara dayanmaktadır.

RAP'in "Rhytm And Poem" ('Ritim ve Şiir' ya da 'Ritmik Şiir') veya "Rhytmic African Poetry" (Ritmik Afrika Şiiri)[kaynak belirtilmeli] sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak "ağır eleştiri" anlamına gelmektedir.

Rap, sözlerin müziğin tempo ve ritmine uyarlanarak söylendiği bir yapıdadır. Hiphop kültürünün içindeki başlıca dört elementten biridir. (Rap, DJ'lik, breakdance ve graffiti...) Rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir ve rap içinde çeşitli alt türler oluşmuştur. (Gangsta, g-funk vb...)

Rap çoğunlukla hızlı ritimle söylenen sözlerdir. Bu şekilde müziğin temposuna uygun olarak kâfiyeli kelimelerden oluşan sözler söylemek de MC'lik olarak adlandırılmaktadır. MC'nin açılımı olarak Master of Ceremonies (Seremoni Ustası), Microphone Control ya da Mic Check (Mikrofon Kontrol) gibi terimler söylenebilir. Rap terimi 1979 yılında keşfedilen iki kayıt sâyesinde hiphop'la özdeşleşmiştir. Bunlardan ilki King Tim III'nin Personality Jock'u idi ki bu şarkı hiphop'un bilinen ilk kaydı olarak târihe geçmiştir.

0