Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-04T19:51:32+02:00

her bir isik o kadar mutluluk............................

0
  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-04T19:51:51+02:00

Ben dün gece Şişli Belediyesi‘ndeydim. Tüm yardımlar çok sistematik bir şekilde ayrıştırılıyor (yiyecek, battaniye,giyecek) ve paketleniyor. Eğer oraya gitme imkanınız varsa bırakmanız en fazla 5 dakikanızı alıyor. Şişli Belediyesi Esentepe Merkez Binası‘nda kabul etmektedir (Astoria AVM karşısı). Mavi Masa: 0212 288 75 76 Van için öncelikli ihtiyaç: İçme suyu, çocuk maması, battaniye, kuru gıda, katalitik soba, kışlık giysiler, yün çorap, bot, bebek bezi.

YURTİÇİ KARGO ÜCRETSİZ GÖNDERİ HAKKINDA:

Yurtiçi Kargo Van’a Yardım Gönderilerini Ücretsiz Taşıyor: Van depremi ile zarar gören depremzedelere yardım amaçlı ulaştırılmak istenen ve şubelerimize getirilen yardım gönderileri Yurtiçi Kargo tarafından ücretsiz olarak önce bölgeye ardından Afet Koordinasyon Merkezi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. 

BELEDİYESİ – VAN DEPREMİ YARDIM KAMPANYASI:

ANKARA İÇİN: Yenimahalle Belediyesi Van’a yardım kampanyası başlatmıştır. Kendileri ile bizzat görüştüm. Yardımlar için ulaşabileceğiniz direkt telefon numarası 0312.387 14 39 Kıyafet, kuru gıda, battaniye, çadır, bebek bezi, bebek maması, kadın pedi ve yardım malzemeleri.

ÜNİVERSİTESİ – VAN DEPREMİ YARDIM KAMPANYASI:

Yardım Kampanyası için Merkez Kampüste İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Kıraç – Speed Kafeterya, Doğu Kampüste N ve R Binaları, Tüm Yurtlar ve Lojmanlara koliler konulacaktır. Aşağıda listelenen malzemeler bu kolilerde toplandıktan sonra Öğrenci Dekanlığı tarafından afet bölgesine acil olarak gönderilecektir. Desteklerinizi bekliyoruz.
İhtiyaç Listesi: Mama, Bebek Bezi, Biberon, Su, Kuru Gıda, Konserve, Ekmek, Süt, Çay, Bisküvi, Şeker, Tuz, Çadır, Battaniye, Yorgan, Uyku Tulumu, Kışlık Giysi (Kaban, Mont, Kazak, Pantalon, Çorap, Bot, Şapka, Atkı, Eldiven vb.), Sabun, Islak Mendil, Tuvalet Kağıdı, Hijyenik Kadın Pedi, Kağıt Peçete, Tıbbi Malzeme (Sargı Bezi, Ameliyat Eldiveni, Oksijenli Su, Maske vb.), her boyutta Pil, Uzatma Kablosu, Kibrit, Aydınlatıcı, Küçük tüp, Tamir tadilat gereçleri (Tornavida, Çekiç) ve benzeri malzemeler toplanacaktır.

SPOR KULÜBÜ’NDEN TARAFTARLARA ÇAĞRI:

Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray taraftarı bölgeye gönderilecek iki ayrı tır ile yardım elini uzatıyor.

Bu bağlamda soğuk havaya, gıdasızlığa, barınaksızlığa karşı gerçekten işe yarayacağı düşünülen yardım malzemesini deprem bölgesine götürecek Galatasaray taraftarlarının yardım tırı, duyarlı taraftarlarımızın katkısı için 26 Ekim Çarşamba günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da olacaktır. Bu yardım tırı 26 Ekim Çarşamba günü bölgeye hareket edecektir.

Kaynak: http://www.odevsor.com/depremde+zarar+goren+insanlara+yardim+kampanyasi-indir-70118.htm#ixzz2H1wkSGYr

1 1 1