Cevaplar

2013-01-05T22:04:34+02:00

profleri nedemekkkkkkkkkkk ?????

0
2013-01-05T22:06:13+02:00
Hayatı kolaylaştıran projeler 14.05.2010   Hayatı paylaşmanın ve zor durumda olanlara yardım etmenin bilincine erken yaşlarda varan çocuklar engelli arkadaşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için birbirinden ilginç projeler üretti              Engelli çocuklar yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, kendileri gibi olanların problemlerine çözüm bulmak amacıyla projeler ürettiler. 
 Gaziantep’teki bir ilköğretim okuluna devam eden Kazak, plastik pvc boru, terlik ve koli bandı kullanarak ürettiği protezi büyük bir rahatlıkla kullandığını söyledi. Devlet yardımıyla 2.5 milyar liraya aldığı protezin 3 ay içinde kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Kazak, kardeşi Mehmet Fatih Kazak ve ailesinin yardımıyla çok ucuz malzemelerden kendi protezini kendisinin yaptığını anlattı.
Hayatı paylaşmanın ve zor durumda olanlara yardım etmenin bilincine erken yaşlarda varan çocuklar engelli arkadaşlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için birbirinden ilginç projeler ürettikler. İstanbul Prof. Dr. Erol Güngör İlköğretim Okulu öğrencileri Fatmanur Dede ve Ayşenur Erol, kolları olmayan komşularının bilgisayar kullanmadaki zorluklarını gözlemleyerek, ayakla kontrol edilebilen mouse tasarladılar.
1 4 1