Cevaplar

2013-01-05T22:34:47+02:00

Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.

Edebiyat Malzemeleri: Kalem, Kağıt, Silgi, Daktilo, Klavy

2 - Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.

Resim Malzemeleri: Boya(kalem,suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya), resim defteri, resim kağıdı, kalem, mürekkep, palet, silgi, tuval

3 - Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.

Heykel Malzemeleri: Mermer, beton, betonarme, kil, kalıp çeşitleri

4 - Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.

Mimarlık Malzemeleri: Mermer, beton, tahta, yapı malzemeleri

5 - Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.

Müzik Malzemeleri: Müzik aletleri

6 - Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.

Tiyatro malzemeleri: Kostüm, sahne, araç, yardımcı araç, sahne malzemeleri

7 - Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.

Dans mazemeleri: Kostüm, müzikKaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/333080-guzel-sanat-dallarinin-her-birinde-kullanilan-malzemeler-nelerdir.html#ixzz2H8SNhBoh

1 5 1