Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-04-06T18:37:15+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Başımızın üstünde bir çatısı olan ve dört duvarı olan barınağımıza  ev deriz. Bizi kışın soğuktan korur yazın ise sıcaktan.  Evler olmasaydı sokakta kalabilirdik ve başımıza kötü durumlar gelebilirdi.

Gelelim evlerin fertlerine anne , baba ve kardeşlerden oluşan topluma aile denir. Aile olmazsa ev de olmaz bana göre. Evi ev yapan anne , o evi koruyup kollayan babadır. Onlar iyi ki varlar. Onlar olmasaydı sokakta kalabilir , yetimhanede kalabilir ve belki başkaları tarafından dilendirilip , çalıştırılabilirdik. Hem de dertlerimizi anlatabileceğimiz , mutluluklarımızı paylaşabileceğimiz bir ailemiz olmazdı. Daha sayamadığım ne kadar faydaları ve bizim için o kadar yerleri var ki.  Evi ev yapan bence onlar. Onlar bizim hayatımızda ki en önemli varlıklar. Onlar olmadığı sürece nasıl bir evde , tek başımıza yaşayabiliriz ki. Onlar bizim için çok önemliler.

Onlar sayesinde evimizde rahatça , huzurluca yaşayabiliyoruz. Onlar sayesinde karnımızı doyuruyor ve evimizde rahatça oturabiliyoruz. Allah'a şükürler olsun ki benim ailem var ve onlarla mutluyum. 

iyi dersler :))))

14 4 14