Cevaplar

2013-01-06T18:38:08+02:00

kdeniz Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır. Genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve kuzey batısında Ege Bölgesi, kuzeyinde İç Anadolu Bölgesi, doğusunda Güneydoğu Anadolu Bölgesi, güneyinde ise Akdeniz bulunur. Güneydoğudan Suriye ile komşudur. Türkiye’nin başka bölgelerinde olduğu gibi Akdeniz Bölgesi’nde de bölge sınırları ile yönetim birimleri olan illerin sınırları tümüyle çakışmaz. Akdeniz Bölgesi sınırları içerisindeki iller şunlardır:

Adana Antalya Burdur Hatay Isparta Mersin Kahramanmaraş (Afşin ve Elbistan ilçeleri hariç) Konya’nın Bozkır, Halkapınar, Yalıhüyük, Ahırlı, Seydişehir ve Derebucak ilçeleriKaraman'ın merkez ilçe ve Ayrancı ilçelerinin bazı bölümleri Afyon Karahisar’ın Başmakçı, Dinar ve Dazkırı ilçeleri Muğla'nın Marmaris-Aksaz, Köyceğiz, Ortaca ,Dalaman ve Fethiye ilçesi Denizli'nin Acıpayam, Çameli, Bozkurt, Beyağaç ilçeleri Gaziantep'in İslahiye, Nurdağı ilçeleri Kilis

0
2013-01-06T20:35:28+02:00

The Meditterranean Region isin the south of Turkey. There are wonderful beaches.Tehere are Tourus mountains.There are forest.There are waterfalls.İt's hot and sunny in summer.İt's warm in winter.Adana is in the Meditterranean Region.İt's famous for cotton.Antalya is in the Meditterranean Region.İt's famous for beaches and hotels.There are a lot of tourist in Antalya.People in the Meditterranean Region are frendl and helpful.They are kind and generous.

1 5 1