Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2014-03-30T10:33:58+02:00
Bilgisayardaki arama motorlarina gir . orada agacin insana ve cevreye olan yararlarini bulursan oradaki bilgilerle kendi dusuncelerini giris gelisme ve sonuc olarak 3 seye ayirirsin . sana ancak bu kadar ardim edebiliyorum . simdi kompozisyon dedigin sey 1-2 dakikada yazilacak onemsiz bir sey degildir nihayetinde . hem kompozisyon yazmak icin biraz zaman gerekli benim zamanim da kisitli . beni anladigini dusunuyorum . 
0
benim de komposizyon odevim var arkadasim . ama kompozisyonu tamamen kendim yazmaliyim . insanlar neden bu kadar puan icin koskoca bir kompozisyon yazsinlar ki ben olsam yazardim ama zamanim kisitli dedim ya . beklemeyi ve sabretmeyi de hic sevmem umarim beni anlamissindir arkadasim
2014-03-30T11:26:55+02:00
Ağacın Faydaları NelerdirAğacın Faydaları Ağacın faydaları saymakla bitmiyor. Ormanlık alanlardaki hava daha temiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun sebeplerinden bazıları da şunlardır. Bir ağaç yılda 700 kilo toz emiyor. Bir hektar çam ormanının ise yılda emdiği toz miktarı 30 – 40 ton arasında. Bu nedenle ormanların havası, kentlerin havasına göre yüzde 99 daha az toz içeriyor. Ayrıca ağacın yapraklarıyla toksik ve radyoaktif maddeleri emerek atmosferi temizlediği biliniyor. Bir ağaç yılda 50 metreküp temiz su üreterek, yeryüzünde kuraklığı engelliyor. Toprağın ölümü demek olan erozyonu,en iyi şekilde ağaçlar önlüyor. Bir ağaç kökleriyle yılda 30 bin litre su çekerek verimli toprağın akmasını engelliyor. 

Aşırı yağışlı ve kurak havalarda bir sünger gibi davranarak, fazla su emiyor ve gerektiğinde geri veriyor. Ağaçlar toprağı canlı ve verimli tutuyorlar. Organik atıkların parçalanıp dönüşmesine yardımcı oluyor, minerallerin çözülüp azot bağlantılarının kurulmasını sağlıyorlar. 100 yaşındaki bir kayın ağacı 60 insanın günlük ihtiyacına yetecek oksijen üretiyor, yılda bir ton toz süzüyor bakterileri de etkisizleştiriyor. Bu yıl daha fazla ağaç dikelim. 

Ben ekleyim,bununla ilgili bir Hadis-i Şerif var:Kıyamet koparken bile elinizde fidan varsa bırakmayın,dikin.

0