Cevaplar

2013-01-07T23:27:43+02:00

SOSYAL HAYAT

 

İnternetin sunduğu sınırsız bilgilenme imkanları,her telden söyleyen ulusal TV’ler, cepTelefonlarının sağladığı bilgiye erişim olanakları, bilgi tüketimini artırdı. Bilgilenme kolaylığının sosyal yaşamdaki etkilerinde tam resim ortaya çıkmamakla beraber, davranış bilimleri açısından, belirgin bireysel barışçı eğilimler gözlemlemek mümkün.

Bilginin; insanın içsel dengelerine olan etkileri, özgüvenin gelişimine olumlu etkiler yaptığı biliniyor. Bu bakımdan bireysel iletişimde barışçıl yaklaşımlarve empati oldukça yaygınlaşıyor.

Bilgi ile beslenmiş akıl, bireyin kendine ve kendi düşüncelerine olan güvenini artıracağından, farklı düşüncelerden ürkmeyecektir.

‘İnsan bilmediğinden korkar’ herkes için geçerliliği olan bilimsel bir gerçek. Bilim adamları bu somut sonuca ortak bir kanaatle gelmişler.

Bilişim ve iletişim teknolojilerinin getirdiği kolaylıklar genelde bilgilenmeyi eğlenceli hale getirdi. Hiç zahmetsiz istenen bilgiye ulaşmak, üstelik o kadar bilginin arasından kendine lazım olanı kolayca ayırıp çıkarmak neredeyse oyun kadar keyifli ve eğlenceli.

Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde, siyasi partilerin hesaba katmadıkları seçmen profilinde ortaya çıkan değişimler işlerini zorlaştırıyor.

İnsanlar; politikacıların meydanlarda yaptığı konuşmaları kolayca test edebilecek bilgiyi edinme şansına sahip.

Siyasi partiler iletişim ve bilişim teknolojilerinden yeteri kadar yararlanamıyorlar. Çünkü bu anlamda halkın geldiği noktanın gerisinde kaldıklarının farkında değiller.

0
  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-07T23:28:16+02:00

http://bilgibirikimi.net/2012/10/07/cagdas-turk-ve-dunya-tarihi-iki-savas-arasi-donemde-avrupa-ve-dunya-ozet-ders-notlari/ BU SİTEDEN YARARLANABİLİRSİN 

0