Cevaplar

2013-01-08T18:01:27+02:00

maddeye uygulanılan işlemler sonucunda madde kağıt ise gene kağıtdsa fizikseldir

1 1 1
En İyi Cevap!
2013-01-08T18:01:43+02:00

Fiziksel değişim maddelerin yapısı değişmeden sadece hal biçim şekil dış görünüşünde meydana gelen değişimlere verilen isimdir. Fiziksel değişmeler sonucunda yeni maddeler oluşmaz. Yalnızca maddenin renk şekilbüyüklük gibi özellikleri değişir. Diğer bir ifadeyle fiziksel değişim sonucunda maddenin kimliği değişmez.

Buzun erimesi fiziksel bir değişimdir


Kağıdın yırtılmasıtebeşirin kırılmasımumun erimesi. kalemin kırılması suyun buza dönüşmesi çözünme olayı gibi değişiklikler fiziksel değişime örnektir. Fiziksel değişimin geri dönüşümü vardır. Tüm hal değişimleri fizikseldir.
Bunun dışında fiziksel değişime odundan talaş yapılması ya da kumaşın kesilmesi de örnek olarak verilebilir.Kimyasal olaylarda maddenin yapı taşı değişirken fiziksel olaylarda sadece görünüm ve şekil değişir.Kimyasal olaylarda maddenin yapı taşı değişirken fiziksel olaylarda sadece görünüm ve şekil değişir.Ayrıca bütün yırtılma olayları fizikseldir.(kimyasal değisim maddenin kimliğini tamamen degiştirir kağıdın yanması bir tepkime değildir).Çünkü kağıt yanar.
1 5 1