Cevaplar

2013-01-09T15:09:55+02:00

Efendim, sözünü ettiğim olay cumartesi günü (17 Mart) sabaha karşı saat 02.30'da meydana geldi. Bitmek bilmeyen çalışmalarımın ardından işleri öylece bırakıp atölyeden dışarı eve gitmek üzere çıktım. 

Kapıyı kapatıp her zaman olduğu gibi çevreme bakındım. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde sokaklar ve gökyüzü bana hep çekici gelmiş ve farklı bir duygunun yoğunlaşmasından hoşlanmışımdır.

O gece de kafamı kaldırıp gökyüzüne baktığım sırada hemen karşı apartmanın üzerinde, hem de pek yakın bir noktada küçük beyazımsı bulutların iç içe iki halka şeklinde dönüyor olduklarını fark ettim.

Önce bunun bir lazer oyunu olduğunu düşündüm, fakat baktıkça bildiğim lazer gösterilerine hiç de benzemediğini gördüm. Fakat yine de teknoloji gelişiyor ve belki de benim bilmediğim bir gösteri sergileniyor diye düşündüm, fakat kendimi bakmaktan alıkoyamadım.

Dönmekte olan küçük bulutçuklar çok muntazam dikdörtgen biçimini oluşturmuş, aralarında muntazam boşluklar bırakarak bir daire şeklinde dönüyorlar. Dış halkadaki bulutçuklar saat istikametinde dönerken, iç halkadaki daha küçük bulutçuklar saatin ters istikametinde dönüyorlardı ve giderek yaklaşıyordu. Öylesine yakınlaştılar ki, neredeyse hemen tam karşımda duran yüksek apartmanın çatısına dokunacakmış gibi...

3 1 3