Cevaplar

2016-12-09T22:25:47+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba! =)

Öncelikle anının ne olduğunu hatırlayalım; Anı, bir insanın önceden yaşadığı bir olayının kesitidir.

Genel olarak baktığımızda dikkat etmen gereken en önemli şey >> Yazının sadece bir kesit olmasıdır. Mesela sen 2009'lu yıllardan bir olay anlatıyorsun. Ta ordan şimdiki yaşadığımız yıla kadar gelemezsin. Ve bu olayda sen kesinlikle olmalısın.

Şimdi gelelim giriş, gelişme ve sonuca...

Girişte >> Olaya ufak bir giriş yapmalısın. Mesela " Çok sıcak bir gündü. Artık klima bile bizi serinletmeye yetmiyordu. En sonunda ailecek denize gitmeye karar verdik..."

Gelişmede >> Olaya girmelisin. Mesela " Eşyalarımızı hazırlayıp yola koyulduk. Sahilde havlularımızı serdik ve hepimiz dayanamayıp denize atladık. Kardeşim yanlışlıkla derinlere gitmişti. Biz de farkedemedik. Bir baktık ki çığlıklar yükseliyor. Hemen kardeşimin yanına gittik. Bir baktık ki bir amca kardeşimi kurtarmış. Çok mutlu olduk..." 

Sonuçta >> Çıkaracağın sonucu veya en sonunda yaşanan olayı anlatabilirsin. Mesela " Neyse ki kardeşim kurtulmuştu. Bundan sonra dikkatli olacağına söz verdi. Bu sayede mutlu bir şekilde eve döndük..."

Tabi ben buralarda bayağı kısaltma yaptım. Sadece size yapacağınız temel sıralamayı gösterdim.

Başarılar! #OptiTim
3 4 3