Cevaplar

2013-01-09T16:24:57+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Indığın Faydaları Ve Zararları

Bedeni ve zihni yorgunluğa iyi geldiğini herkes bilir. Vücuda kuvvet verir sizi direnç tutar. . Hamilelerinde yemesi onlar için faydalıdır.Fındığı dövülmüş yerseniz öksürüğü keser. Varise faydalıdır. Fındıkyağı, böbrek ağrılarını giderir. Kum ve taşların düşürülmesinde  de faydalıdır. Bağırsak solucanlarını düşürür. Sarada da faydalıdır. Mide hastalıklarına, damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet edenler, çok az yemelidirler.Fazlası zararlı gelebilir.

 E vitamini içerir. E vitaminin katarakt oluşumunu engellediği de varsayımlar arasında.. Fındık aynı zamanda lif de içerir ve yüksek lifili beslenme kalp
hastalıkları, diyabet ve kolon kanserinden koruduğunu uzmanlar her zaman söylüyor.Günde bi avuç fındık sizi sağlıklı dirençte zihinde tutacaktır.Dediğimiz gibi mide hastalıkları,damar sertliği ve yüksek tansiyon şikayeti olanların çok az tüketmeleri gereklidir,Fazlası zararlı gelebilir.


1 5 1