Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-08-26T22:21:56+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Düz yolda:
Ön veya arka arka park etmek için, vites bire veya geri vitese alınır. Park edilecek alana düzgün bir şekilde girilecek şekilde direksiyon manevrası yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, aracın önde veya arkada herhangi bir şeye çarpmamasıdır. Daha sonra ihtiyaç olursa eğer, ileri veya geri bir iki manevra daha yapılarak aracın düz durması sağlanır. El freni çekilir. Araç stop edilir ve araçtan inilerek kapılar kilitlenir.

Eğimli yolda:
Yukarıdakine benzer durum uygulanır. Burada ön veya arkada herhangi bir engele veya araca çarpmamak için çok daha dikkati olunmalıdır. Çünkü yol düz değildir. Eski tip araçlarda yarım debriyaj denilen yöntem veya el freni kullanılarak aracın geri veya ileri kayması önlenebilir. Eğer yeni model araç ise bunu önleyen sistemler zaten mevcuttur.

Yeni tip araçlarda otomatik park sistemi ve park yardımcısı bulunmaktadır. Park yardımcısı olan araçlar direksiyon manevralarını kendisi yapmaktadır. Siz sadece gaz ve fren kullanarak aracı yönlendirirsiniz. Aracın arkasında bulunan kamera görüntüsünü araç içinde görerek, çarpma önlenir. Otomatik park sistemi olan araçlar ise kendiliğinden park edebilir. Sizin araçta olmanıza da gerek yoktur.
4 5 4
  • Eodev Kullanıcısı
2016-08-26T22:55:21+03:00
Merhaba.... cevap ➡ Vites boşa alınır Kontak anahtarı kapatılır. Vites kalkış vitesinden birine alınır (Araç düz yolda yada eğimli yolda yukarı doğru ise 1. Vitese, eğimli yolda aşağı doğru ise geri vitese alınır.) El freni çekilir. Önce debriyaj sonra fren bırakılır.( Önce freni bırakmak aracın güvencesi sadece el freni teline kalmıştır.) ( ama en önemliside aracı doğru park etmekdir ) iyi dersler kolay gelsin...^^ anlamadıgınız yerleri varsa sorunuz ^__^
3 4 3