Cevaplar

2015-06-28T13:03:44+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Şiirin müzik sanatına daha yakın olduğu,benzeşen  öğeleri bakımından bu 2 sanatın daha çok bağdaştığı söylenebilir.Öte yandan, sözcüklerin istiflenişiyle düz yazının da müzikteki ritmik yada metrik öğelere yakın olduğunu açıktır.
Müzik malzemesi,'ses' olan bir sanattır.Ses aracılığıyla sunulması bakımından müzik dolaylı,soyut bir anlatım biçimidir.Müzikle sergilenen anlatım, edebiyat sanatındaki gibi her biri anlam taşıyan sözcüklerden oluşmuş değildir.Ama yinede  bir müzik eserinde yer alan duygu ve düşünceleri sezinleyiz.Müzik yoluyla anlatılan sevinci,hüznü,şakayı,acıyı,aşkı,yalvarışı,porotestoyu,öfkeyi ve insanoğlunun daha nice ruhsal durumunu hissederiz.
Müzik yoluyla iletilen bütün duygu ve düşünceler hissedilirken sözlere gereksinim yoktur,Ama doğrusunu isterseniz, sözlerin müzik eşliğinde söylenmesi o sözlere güç katar.
0