Cevaplar

2016-02-09T19:18:34+02:00
Verileriniz zaten elektronik tablo biçimindeyse, liste oluştururken elektronik tablo dosyasını alarak zaman kazanabilirsiniz. Bir elektronik tablodan liste oluşturduğunuzda, başlıkları listede sütun olur ve verilerin kalan kısmı da liste öğeleri olarak alınır.
Bir listeye veri aldıktan sonra, diğer Microsoft Windows SharePoint Services sitelerinde olduğu gibi, ayarlarını özelleştirebilir veri eklemeye devam edebilirsiniz.

Bir elektronik tabloya dayalı liste oluşturmak için, Microsoft Windows SharePoint Services, Microsoft Internet Explorer ve Microsoft Windows ile uyumlu bir elektronik tablo programı kullanmanız gerekir. Örneğin, Microsoft Office Excel 2007 uygulamasından, sağlayıcılarla yapılan sözleşmeleri depolamak ve yönetmek için oluşturduğunuz bir listeyi alabilirsiniz.

Tüm Site İçeriğini Göster'i tıklatın ve sonra Tüm Site İçeriği sayfasında Oluştur'u tıklatın.

İPUCU   Çoğu durumda, bu adımı tamamlamak için bunun yerine Site Eylemlerimenüsünü  kullanabilirsiniz.

Özel Listeler'in altında Elektronik Tablo Al'ı tıklatın.

Adı kutusuna listenin adını yazın. Liste adı gereklidir.

Ad, liste sayfasının en üstünde gösterilir, liste sayfası Web adresinin bir parçası olur ve kullanıcıların listeyi bulmasına ve açmasına yardımcı olan gezinti öğelerinde görüntülenir.

Açıklama kutusuna listenin amacı için bir açıklama yazın. Açıklama girilmesi isteğe bağlıdır.

Elektronik Tablodan Al bölümünde, Dosya konumu kutusunun içini tıklatın.Gözat'ı tıklatarak, almak istediğiniz listeyi içeren elektronik tablo dosyasını bulun ve Aç'ı tıklatın.

Al'ı tıklatın.

Windows SharePoint Services Listesine Al iletişim kutusunda, listeniz için kullanmak istediğiniz hücrelerin aralığını girin. Elektronik tablo programınıza bağlı olarak, istediğiniz hücre aralığını doğrudan elektronik tablodan da seçebilirsiniz.

Windows SharePoint Services Listesine Al iletişim kutusunda, Al'ı tıklatın.

NOT   Tipik olarak, SharePoint sitesinde sütunlar, içerdikleri veri türüne göre ayarlanır. Bununla birlikte, bir listeyi aldıktan sonra, her şeyin beklediğiniz gibi alındığından emin olmak için, sütunları ve verileri incelemeniz gerekir. Örneğin, bir sütunun yalnızca bir sayı yerine para birimi içerdiğini belirtmek isteyebilirsiniz. Liste ayarlarını görüntülemek veya değiştirmek için, listeyi açın ve Ayarlar menüsünde Liste Ayarları'nı tıklatın.

0