Cevaplar

2013-01-10T18:42:29+02:00

. Düzenli Ev Temiz Görünür

Evde bulunan en büyük sepeti alın ve misafirlerinizin girmesi muhtemel odalardaki döküntüleri hızlıca sepetin içinde toplayın. Ayırıp yerlerine yerleştirme işini sonraya bırakın.

2. Toz Almak Kolaydır

Süpürüp silecek kadar vaktiniz olmayabilir ama misafir odasındaki mobilyaların tozunu birkaç dakikada alabilirsiniz. Islanmamış, hafif nemli bir bez kullanın ki kurulamakla vakit kaybetmeyin.

3. Pencereyi Açın

Dışarıdan gelenler evinizdeki yemek kokularını ve havasızlığı kapıdan ilk girdikleri anda kolayca fark edebilirler. İyi bir ilk izlenim için onlar gelmeden bir süreliğine pencereleri açıp evi havalandırın.

4. Banyo Ne Durumda?

Misafiriniz dışarıdan geldiği için ellerini yıkamak isteyebilir ya da abdest alması gerekebilir. Bu yüzden banyoyu mutfaktan önce ele almalısınız. Eğer o gün çamaşır yıkama gününüz değilse muhtemelen kısa zamanda halledersiniz. Sadece döküntüleri kaldırın, lavaboyu temizleyin ve havluyu yenileyin.

5. Giysinizi Değiştirin

Kapı ziliniz her an çalabilir. Hızlıca üzerinizi değişin ve misafirinizi karşılamak için hazır olmuş olun. Gelenlerin evinizden önce sizi göreceklerini unutmayın.

6. Mutfağı Elden Geçirin

Hala vaktiniz varsa mutfağa gidin ve ortada bulaşık varsa makineye dizin. Makine doluysa bulaşıkları tezgahın bir köşesine derli toplu bir şekilde dizin. Misafiriniz geldikten sonra ona ikram hazırlamak için girdiğinizde el çabukluğu ile ortadan kaldırabilirsiniz.

7.İkram Konusunda Kaygılanmayın

Gelmeden az bir zaman önce haber veren misafirlerin ortak niyeti genellikle ev sahibini hazırlık zahmetine sokmamaktır. Dolayısıyla “Bir kahveye uğrayacağım” diyerek gelen misafirinize evde ne varsa onları ikram etmekten çekinmeyin. Kuruyemiş, kuru meyve, kahvaltılık tabağı veya bisküvi…


0
2013-01-10T19:05:47+02:00

ev temizlenir, ikramlar hazırlanır, kıyafet değiştirilir vb.

0