Cevaplar

2015-08-30T02:30:04+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
DİLİNE SAHİP ÇIK !

Biz insanlar hep yabancı dilleri  merak  ederiz elbette bu güzel bir şeydir ammavelakin insanlar kendi dili yerine başka dili kullanırsa bu uygun olmaz. Mesela ülkemizde ingilizce dersi görmekteyiz aslında Almanca ve Arapça da görüyoruz ama bunu örnek vereceğim çünkü en çok hatayı burada yapmaktayız ingilizcem gelişsin diyerek türkçenin arasına ingilizce sığdırmak kadar kötü bir durum yoktur.
               
  Türkçemize sahip çıkmak zorundayız başka ülkeler bizim dilimizi kendi ülkesinde konuşmazken merak bile etmezken biz onların dilini öğreniyor ve bu dili öğrenen ve bilene de milyarca para veriyoruz bizim dilimizi öğrenen kim _?_ bu soruya yanıt alamadım çünkü mecburiyet dışında öğreniyorlar..bizim dilimizi biz de konuşmazsak bu dil niye var.. kültür diyoruz biz dile hani bizim kültürümüz biz her şeyimizle batışlaşma yabancılaşma isteği içindeyiz. yabancılar mı bizi kurtardı .. bizi kurtaran insanlarımıza vatanına sahip çık diyen insanlara böyle mi destek olacağız.
                    Türkçe yerine ingilizce konuşmak seni daha mı farklı yapıyor bence gerektiği zaman konuşmak ikinci bir olarak öğrenmek mütiş olur elbette ama onu kendi dilinmiş gibi kullanan insanlara hoşnut değilim burada vatan ne diceksiniz ne alaka diceksiniz şunu da beyan etmeliyim ki vatanımızı kurtaran insanlar olmasaydı bizler bu dilden bile haberdar olmıyacaktık bir daha düşünün ve kendini dilinize sahip çıkın 
BİR ÇOCUK GİBİDİR DİL ELİNİ BIRAKIRSANIZ KAYBOLUR..
MERYEM
RabbeGidenYolcu
3 4 3
2015-08-30T02:47:25+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
   Bilgi iletişimi hayatımızı kolaylaştıran bir kelimedir.Hayatımızın her anında her zamanında yanında olurlar.
    Birçok bilgi iletişim araçları vardır.Bunlardan bazıları şunlardır;-Bilgisayar,radyo,televizyon,gazete,dergi vb.şeyler bilgi iletişimleri olarak bilinmektedir.Ama bu bilgi iletişimlerinin bazıları hayatımıza zorluk katar.Bunlardan biriside bilgisayardır.Bilgisayarın hayatımıza hem kolaylığı vardır hemde zorluğu.Kolaylığı şudur;ödevlerimizde kolaylık sağlar,iletişim yapmamızı kolaylaştırır.Zorluğu ise şudur;internette bağlılık yapar,göz hastalıklarına sorun açar vb.şeyler yapar.Bilgi iletişimleri hayatımızın her bir köşesinde bulunmalıdır.Çünkü zor zamanlarımızda bilgi teknolojileri ile işimizi daha kolaya alabiliriz.
    Yani kısaca her ne olursa olsun bilgi iletişimlerinin hayatımıza verdiği kolaylıkları ve zorlukluları unutmamalıyız...

Kolay gelsin :)
1 5 1