Cevaplar

2013-01-12T16:28:38+02:00

Kayıt defteri karmaşasına bulaşmanın dışında iki gerçek ince ayar tavsiyesi ön plana çıkıyor: Eğer kullanmadığınız program ve hizmetlerin başlangıcını engellerseniz Windows çok daha çabuk kullanıma hazır hale gelir.

Otomatik başlatılan programları kontrol etmek çok kolay. Bunun için Windows'un dâhili msconfig aracını kullanabilirsiniz. Çalıştır penceresine ([WINDOWS]+[R]) bu aracın ismini yazdığınızda karşınıza çıkan pencerede "Başlatma" sekmesine gelin. Burada Windows otomatik başlatılan tüm programları listeler. Programın yanındaki tiki kaldırmadan önce virüs tarayıcı gibi önemli bir programı devre dışı bırakmadığınıza emin olun. Genellikle hızlı bir Google-araması program isimlerini bulmanıza yardımcı olur. İkilemde kaldığınızda tiki olduğu gibi bırakmanız daha iyi olacaktır.

Komşu sekme "Hizmetler"de sistemle ilgili mini programların başlatılma şeklini değiştirebilirsiniz. Burada öncelikle üçüncü parti üreticilerin hizmetleriyle ilgilenmelisiniz. Aşağıdaki "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğine tik attığınızda sadece üçüncü parti hizmetleri görürsünüz. Yine aynı kural geçerli: Tanımadığınız hizmetlere dikkat edin, zira güvenlik araçları ve yedekleme programları genellikle kendilerine has bir hizmetle paralel çalışırlar. Microsoft hizmetlerini seçmeye sıra geldiğinde durum daha da karmaşıklaşır. Şifreli isimler ve yetersiz açıklamalar sebebiyle hangi hizmetin ne yaptığı tam olarak belli değildir.<"çıktıdır umarım işe yarar.

2 3 2
2013-01-12T16:48:31+02:00

post ne.................................

0