Cevaplar

2015-09-01T13:46:59+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Tbmm bin özellikleri parlementer bir demokrası içermektedir. bu demeokrasi cumhuriyettir ve asla bölünemez anayasası ise TBMM nin ta kendisidir. bu anayasa 1924 anayasası olarak kabul edilse bile 1991 anayasası son olarak yürürlüğe girmiş bir anaysadır. 

şimdi ise niçin kurucu meclis olduğuna gelelim. 

1- başka meclisin açılması ülkede 2 liğe ve toprakların bölünmesine neden olacaktır. 
2- atatürk halkın refahı ve özgürlüğü için kurmuştur. daha doğmamış bebeğin ana karnında meclis koltuğunda yeri verdır. = MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 
3- yasama yürütme ve yargı organları günümüzde her ne kadar değerini bazı kişilerce yitirmiş olsada aslında allahın camisinde nasılki herkes eşittir meclistede herkes eşit olarak yargılanmaktadır. 
4- kurucu meclis denmesinin nedeni ise her zaman kararların parlementer demokratik şekilde alınarak eşitliği ön plana çıkarıp her alınan kararın 79 milyon türk vatadaşınında yararlanması öngörülmektedir. 
0