Arkadaşlar çok uğraştım bulamadım en sn çareyi sizlerde buldum bana lütfen yardım edin sorum şu :


Komşuluk , Yaşlı Bakım Evleri , Yanlızlık , Kimsesizlik vb. Konularda Yazı , Haber , İlan , Reklam Metinleri bulun?.

Sizin düşünceleriniz nedir lütfen yardımcı olun cevap yazan herkeze teşekkür edip en yüksek puanı vericem çok önemi bu ödev. Performans ödevi sayılır.


Sınıfım : 6.sınıf (Orta 2 - 4+4+4)


Adım :Oğuzhan Yıldırım . Bilene bilemeyene teşekkür ederim.

1

Cevaplar

2012-10-06T17:19:51+03:00

Hepsini bir arada mı istiyorsun ayrı ayrı mı belirtmemişsin ama ayrı ayrı yazıyorum zamanım olmadığında üstünde çok duramayacağım ama umarım yardımcı olur.
Komşuluk: Komşuluk eskilerdeki değerini kaybetmiş günümüzde apartmanlar yapılıp müstakil evler yıkılınca komşuluklar yok diyecek kadar azalmış neredeyse kimse kimseyi tanımıyor denilecek duruma gelmiştir aynı apartmanda olup merdivenleri inip çıkarken bile birbirini tanımayan birbirine selam vermeyen bir toplum haline geldik bazı düşünce sahipleri var ki bunu gelişme olarak adlandırıyor fakat gelişmek demek değerleri kaybetmek demek değildir insanlar birlik ve beraberlik içerisinde oldukları sürece gelişme hızı artacaktır komşuluk bir nevi yalnızlığı, kimsesizliği giderip mutluluk ve neşe getirir.
Yalnızlık: Yalnızlık bulunulan ortamda yalnız kalmaktan ziyade etrafında onca insan varken bile kendini yalnız hissetmek demektir buna komşuluğu örnek verebiliriz günümüzde komşuluk değerleri iyice düştüğünden insanlar artık aynı apartmanda oturdukları halde birbirlerini tanımıyorlar bir insan birileriyle konuşmaya ihtiyacı olduğunda etrafında birçok insan olmasına rağmen konuşamıyorsa yalnız demektir girişimci olmakta çok önemli ve gerekli bir unsurdur yalnızlığı gidermek için insanlarla tanışıp onları anlamaya çalışmalıyız.

Yaşlı bakım evleri: Yaşlı bakım evleri gerekli olduğu kadar çok kez hüzün dolu yerlerdir ki günümüzde yaşlı bakım evleri artmış bu hüzün oranıda artmıştır yaşlı bakım evlerinde kalan insanların ziyaret edilmesi gerekir. 

2 5 2