Cevaplar

2012-10-06T17:13:28+03:00

bence herkes eşit şekilde geldi peygamberlerede sonradan paygamberlik verilmiştir.

0
2012-10-06T17:13:34+03:00

Merak ettiğim birşey var. Herkes eşit mi yaratıldı ?
Eşit yaratıldıysa neden bazıları en süper şiirleri yazarken birileri küçük bir söz bile yazamıyor.
Neden bazıları matematikten fizikten aşırı derecede anlıyorsa , evren ile ilgili icatlar vs yapıyorsa neden bazıları anlamıyor sadece dünya içinde sıradan bir insan oluyor.

Bunlar insanın kaderiyle ilgili şeyler mi .
Mesela senin kaderinde doktor olmak var bu yüzden sen şiir yazmaya çalışsan bile yapamazsın , edebi bir eser yapamazsın.
Ben mimar olacağım
benim çizimim küçüklüğümden beri çok iyidir ve yapılara merakım var gibi mi oluyor ?

Ya da bunların hiçbirisi doğru değil biz çalışarak 24 saatin 4 saatini uyu 20 saat çalışarak bunları elde edebilir miyiz. İmkansız diye birşey yoktur bunu yapabilir miyiz ? Eğer durum öyleyse bazıları küçük çalışmalarda çok iyi başarılar yapabiliyor ama 7 gün 24 saat çalışan birisi bunun 10 / 1 ini yapamıyor. Ya da bunların temelinde inanç mı var ?


Mesela ben güzel resimler çizerken başkası neden benim gibi resim çizemiyor ? Hiç bir kurs vsde almamama rağmen yapabiliyorum ama yıllarca çabalayan birisi benim gibi resim çizemez gibi bir durum var ortada.

Anne ve babamızın taşıdığı özelliklerinde etkisi mi var ? Yoksa Allah'ın bir armağanımı bunlar. Herkese çeşitli bir armağanlar mı vardır ? Ve bu armağanlar istediğimiz gibi olmayabilir..

0