Cevaplar

2013-01-14T17:58:04+02:00


Avcunuzdaki Kelebek; gelecek hayali 
 hayat amacı değerler hedefler olumlu düşünce kişilikve mücadele ruhu hakkında okuyucuya yol gösteren hayat kılavuzu niteliğinde bir kişisel gelişim kitabıdır. 

Kitap okuyucunun kendisine şu soruları sormasını istiyor: Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Nereye ulaşmayı amaçlıyorum? Bunu nasıl yapabilirim? Niçin? Yazar; bu sorular içten ve doğru cevaplanırsa kitabın sona erdiğinde aslında kitabın hiç sona ermediği ilginç bir hayat kılavuzu elde edileceğini ifade etmektedir.
Kitap; genel olarak üç bölümden oluşmakta olup sırasıyla

• Kendinizi nasıl keşfedersiniz?
• Hedeflerinizi nasıl belirlersiniz? ve
• Hedeflerinize giden yolda nasıl ilerlersiniz? Sorularının cevapları üzerinde durulmaktadır.


SİZ --------------NASIL------------------------HEDEFLERBirinci bölümde “siz” üzerinde duruluyor ve kendimizle ilgili fark etmemiz gereken üç kaynak anlatılıyor.
Yazara göre geleceğimizle ilgili kararlar almak aslında hiç de zor değildir. Zorluğu yaratan bizim kendimizi yeterince tanımamamızdır. Hayata dair kararlar almamızı kolaylaştıracak nitelikte olan kendimiz ile ilgili bilmemiz gereken üç temel çıkış noktası vardır. Gelecek hayalimiz hayat amacımız ve değerlerimiz. Bu üçünü bilmemiz hayatımızı anlamlı hale getirir. Eğer gelecek hayallerimizi hayat amacımızı ve değerlerimizi bilmiyorsak sıradandoyumsuz bir hayat sürdürürüz.

1 4 1