Cevaplar

2013-01-14T18:09:38+02:00
Masaüstü arka planını (duvar kağıdı) değiştirme

 

Bu Yardım konusundaki bilgiler, Windows 7 Starter için geçerli değildir. Windows 7 Starter, değiştirilemeyen ve özelleştirilemeyen bir masaüstü arka planıyla gelir.

Masaüstü arka planınız (duvar kağıdı olarak da adlandırılır), kişisel koleksiyonunuzdaki dijital bir resim, Windows ile birlikte gelen bir resim, düz bir renk veya renkli çerçeveli bir resim olabilir. Tek bir görüntünün masaüstü arka planınız olmasını seçebilir veya resimlerin bir slayt gösterisini görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Masaüstü arka planı slayt gösterisi oluşturma ve Masaüstü arka planı slayt gösterinize değişiklikler yapma.

  Masaüstü arka planınızı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyin (1:15) Masaüstü arka planını değiştirmek için:

Masaüstü Arka Planı'nı açmak için Başlat düğmesini  ve Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna masaüstü arka planı yazın ve Masaüstü arka planını değiştir'i tıklatın.

Masaüstü arka planınız için kullanmak istediğiniz resmi veya rengi tıklatın.

Kullanmak istediğiniz resim masaüstü arka plan resimleri listesinde yoksa, diğer kategorileri görüntülemek için Resim konumu listesindeki bir öğeyi tıklatın veya resmi bilgisayarınızda aramak için Gözat'ı tıklatın. İstediğiniz resmi bulduğunuzda resmi çift tıklatın. Böylece resim masaüstü arka planınız olur.

Bilgisayarınızdaki diğer konumlarda resimleri arama

Resim konumu'nun altında oku tıklatın ve resmi ekranı dolduracak şekilde kırpma, resmi ekrana sığdırma, resmi ekrana sığacak şekilde genişletme, resmi döşeme veya resmi ekranda ortalama seçeneklerinden birini belirleyip Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.

  Not

Ekrana sığdırılmış veya ortalanmış bir resmi masaüstü arka planı olarak seçerseniz, ayrıca resminizi renkli bir arka planla çerçeveleyebilirsiniz. Resim konumu'nun altında Sığdır veya Ortala öğesini tıklatın. Arka plan rengini değiştir'i tıklatın, ardından bir rengi ve Tamam'ı tıklatın.

    İpucu

Bilgisayarınızda depolanan herhangi bir resmi (veya görüntülemekte olduğunuz resmi) masaüstü arka planı yapmak için, resmi sağ tıklatıp sonra da Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla'yı tıklatın.

  Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla seçeneği

Windows web sitesindeki Kişiselleştirme Galerisi sayfasından koleksiyonunuza daha başka masaüstü arka planları ekleyebilirsiniz.

1 5 1
2013-01-14T18:10:18+02:00

mouse ile sağ tık yap

 

kişiselleştir var en altta ona tıkla

 

o zaman temalar çıkıyor(tema değişimi)

 

ya da direkt resimlere tıkla

bir resim seç sağ tık yap masasütü arkaplan ayarla de

1 5 1