Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-01-14T18:34:23+02:00

tanıtım yapmak,tanıtmak.................................................

1 5 1
2013-01-14T18:35:07+02:00

Reklamın temel amaçlarından biri, alıcıların çeşitli satın alma güdülerini harekete geçirerek, bir mala olan talebi (satın alma isteğini) yükselterek, satın almaya istekli ve satın alma gücü olan tüketicilere satışı fiilen gerçekleştirmektir.

 

Satıcı Sayısını Arttırmak

Reklamı yapılan mala olacak satın alma isteğindeki artış, o mal, hizmet yada markayı satmak isteyecek satıcıların sayısında artışa yol açacaktır.

Marka Bağımlılığı Yaratmak

Reklam, uzun dönemde o mala, markaya ya da hizmete olan müşteri sadakatinin artmasında önemli rol oynar. Markanın güvenilir ve sağlam olduğunu hatırlatır, marka imajını korur, marka tercihiyaratır. Ambalajın, logonun ve marka simgesinin tanınmasını sağlar.

Yeni Mal ve Hizmetlerin Tanıtımını Yapmak

Piyasaya yeni sunulan mal ve hizmetler reklam yolu ile tanıytılarak, bir yandan tüketimin artması sağlanırken, diğer yandan da tüketicilerin yaşam kalitesinin artması sağlanmış olur.

İşletmenin Tanınmışlık ve İtibarını Arttırmak

Reklamın önemli bir amacı da, işletmenin kamuoyundaki tanınmışlık ve saygınlığınıda arttırarak, kamuoyunun işletmeye olan tutumunuda olumlu yolda etkilemektir.

Satışları ve Piyasa Payını Arttırmak

Reklam sayesinde satışların artması ile bir yandan işletme pazardaki payını arttırma imkanı bulurken, diğer taraftan da işletmenin optimal kapasitede üretim yapabilme imkanına kavuşması, mamul birimi başına sabit giderlerinin azalmasına yol açarak, işletmenin daha fazla kar elde etmesini sağlar.

Müşteri Memnuniyetini Arttırmak

Reklam, mal ya da hizmetin nitelik ve kalitesini belirterek, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini güvence altına alır. Zira, alıcı reklamı yapılan belirli bir malın kalitesinden memnun olmazsa, onu bir daha almaz. Kalitesinden memnun olduğu bir malı ise tekrar alır. Reklam tüketiciyi eğiterek bilgilendirmek işlevini yerine getirir, rakiplerin yanlış bilgi ve iddialarını geçersiz kılar.

Hatırlatma Yaparak Güven Tazelemek

Ürün veya hizmeti satın alma dışında da zihinde kalıcı kılar.

Kamu Yararı Gözeten Kampanyaları Destekler

Toplumsal sorumluluk kapsamında sosyal sorumluluk projelerini destekler.

0