Cevaplar

2017-01-05T21:31:31+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
İskender Pala, Od romanında hepimizin bu güne kadar mutlaka hayatımızın bir yerinde rast geldiğimiz Yunus Emre'yi anlatır. Od, bir Yunus romanıdır. İskender Pala romanının ana fikri olarak Yunus Emre'nin yürüdüğü yolda iyi ve kötü yönleri, yolunun karanlık ve ışıklı bölümlerini işler. Roman, her sayfasında tasavvuf' a yer verir ve Yunus Emre'nin yaşadığı zorlukları, mutlu anlarını aşkını, ve şair olma dönemlerini etkileyici bir biçimde anlatır. Yunus Emre Od'un ana kahramanıdır ve hayat görüşünü kendisinin sözleriyle anlatmak istersek eğer, şu dizelere bakabiliriz; 
Ölür ise ten ölür,
Canlar ölesi değil..
Romanın içeriğinde Yunus'un toyluktan, saflıktan, olgunluğa geçisi okurların içine işleyerek ve kalplerine dokunarak ince ince işlenir ve fazlasıyla etkiler. Od, kelime anlamı olarak ateş demektir. Yunus'un safken, hamken yaşadıkları ile ve hayat görüşü sayesinde nasıl yanıp olgunluğa eriştiğine fazlasıyla değinir.

1 5 1