Cevaplar

2013-01-14T22:04:51+02:00

Bu atasözünde anlatılmak istenen, küçük, bait bir olay ya da sorunun çok büyük bir soruna yol açabileceğidir. Bir laf söylerseniz dünya birbirine girebilir :) Malum örneklerini yaşamaktayız. Bir devlet başkanı, diğer bir devletin başkanına küfür etsin bakın bakalım ne oluyor :) Bir bayan için devletler savaşmış, binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Tarihin gözünü seveyim. Her olaya bir örnek vermek mümkün. Geleceğini görmek isteyen, geçmişine bakmalı.2 4 2
2013-01-14T22:11:11+02:00

Bu atasözünde anlatılmak istenen, küçük, bait bir olay ya da sorunun çok büyük bir soruna yol açabileceğidir. Bir laf söylerseniz dünya birbirine girebilir :) Malum örneklerini yaşamaktayız. Bir devlet başkanı, diğer bir devletin başkanına küfür etsin bakın bakalım ne oluyor :) Bir bayan için devletler savaşmış, binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Tarihin gözünü seveyim. Her olaya bir örnek vermek mümkün. Geleceğini görmek isteyen, geçmişine bakmalı.

  

    bu daha çok goze küçük şeyler buyuk bir şey lede edebilir anlamıda katabiliyor.

ama anlammını zaten yukarda gorduk. buna ornek verırsek bir karıncayı dusunelım  küçük hata gozel gorulemıyecek kadar fakat kocamna ekmek parçalarını o kuçuçuk sırtında hiç yorulmadan taşıyabılıyor .  birde suankı halınızı akllınıza getırın  sınavda bir soru 3 puanlık 82 alıyorusunuz fakat sınav oncesı 3 puancıktan birşey olmaz diyip onemsemıyosunuz fakat o puancık dediğinz şey sizin basarıya ulasmnızı salıyabillirdi.

 

    biz bundan su konuyu çıkartalımkı basıt kucuk şeyler bile sızzın yardımınıza kosabılır.

o basıt kuçuk şeylerı umursmamamazlıktan geçmyelım

 

 

0