Cevaplar

2013-01-16T16:19:14+02:00

Dünya ile İlgili Kompozisyon - Dünya Konulu Kompozisyon

Dünya 

Dünya bütün canlıların içinde yaşadığı bir gezegendir. Canlılar için son derece önemli bir yere sahip olan dünyayı korumalıyız. Dünyaya zarar vermek canlıların yaşamına zarar vermek gibidir. 

Son zamanlarda yapılan bir çok teknolojik buluş malesef dünyaya zarar veriyor. Teknoloji ve sanayi toplumu adeta dünyayı zehirliyor. Üretim ve aç gözlü toplumların dünyaya verdiği zarar tahmin bile edemeyeceğimiz boyutta.

Örnek olarak çevre kirliliğini verebiliriz. Fabrika atıklarından tutunda egzoz gazından çıkan gazlara kadar her türlü zararlı gazlar dünyaya zarar veriyor. Ozon tabakası deliniyor. Küresel ısınmayla dünya iklimi değişiyor.

Birey olarak duyarlı olmanın yanında sanırım en çok devletler düzeyinde duyarlı olak gerekiyor. Çünkü dünyanın dengesini değiştiren büyük çapta faleketler ancak büyük çapta önlemlerle düzelebilir. BirleşmişMilletler Dünya konusunda daha yapıcı önlemleri devletler düzeyindeki katılımla alırlarsa belki dünya yok olmaktan kurtulabilir.

2 3 2
2013-01-16T16:23:21+02:00

    dünya insanların mutluluklarının üzüntülerinin duygularının yaşandığı  kısaca yeryüzüdür..........

gelin hep birlikte bakalım.....

 

 

dünyada doğar burda büyürüz Mutluluklarımızı yaşar üzüntülerimizi burda yaşarız... Çevreyle tanışırz arkadaş oluruz bunların hepsini dünyada gerçeklerştiririz.bütün hayatımızı burda geçiririz. Yeni insanlarla tanışırız Mutlu oluruz Mutluluğumuzu bile dünyada yaşarız.

 

 

 

 

sonuç larak herşeyi dünyada yaşarız ve duygularmız hep dünyada yaşanır fazla kısaa oldu kabul elicemiyecek kadar ya -.-

1 4 1