Cevaplar

2013-01-16T21:23:58+02:00

Mori aslında ölmek üzere olan bir yaşam öğretmeni, üniversitede bir profesör, sınıfında olan bir öğrencisi ( Mitch Albom ) ile hayat üzerine her Salı hayat ve yaşam üzerine buluşup konuşuyorlar. Öğrencisi için bu bir tez.

Mori ve öğrencisi yaşamın içindeki bir çok farklı konuda konuşuyorlar; Yaşam, Evlilik, Aile, Toplum, Merhamet, Ölüm, Korku, Yaşlanma, Pişmanlıklar, Para …

Mori deneyimlerini ve düşüncelerini aktarıyor. Ayrıca bugün araştırırken de öğrendim ki bir de filmini çekmişler, hemen onu da temin etmeye çalışacağım.

Mori’nin düşüncelerini tamamen paylaşmayabilirsiniz belki ama bir çok konuda söylediklerini dikkate almakta fayda olacağını düşünüyorum.

Özetle; okumayı seven ve güncel yaşamda karşımıza çıkan bir çok konuda fikir yürütebilmemiz açısından içeriği zengin bir kitap olarak tavsiye ediyorum.

 

bunuda okuyabilirsin;

Geç fark edilen değerler üzerine yazılmış olan bu kitap,yaşamla ölüm arasında kalmış bir insanın duygularını anlatıyor.Ölümü kabullenerek hayatı asılmasıydı şaşırtıcı olanı. 
Okurken,yaşlı olabilmeyi ve edineceğim hayat derslerini düşündüm.çünki hiç birşey yaşanmışlığın verdiği tecrübeyi veremiyor.Yaşamayı öğrenmek için,ölümün gerçekliğini kavramamız gerektiğini,geçmişi reddetmeden onu kabullenerek yaşamamız gerektiğini vurguluyor.Sevgi dolu olmak çok zor olmasa gerek.

0