Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-17T16:16:17+02:00

trafik işaret

cihazları ve trafik işaret levhaları trafiğin düzenin ve akışını sağlamak için en önemli araçlardır. Eğer trafik işaret cihazları ve trafik işaret levhaları olmasaydı trafiğin düzeni kaybolur ve trafik kazaları meydana gelirdi. Hem can hemde mal kayıpları yaşanırdı.

Trafik işaret cihazları ve işaret levhaları trafiğin düzenini ve akışını sağladığı için onları korumamız gerekir. Trafik işaret cihazlarını ve işaret levhalarını korumadığımız takdirde zamanlar trafiği düzenleyecek cihazlar ve levhalar azalacaktır.Böylece trafiğin düzeni ve akışı da kaybolacaktır. Örnek vermek gerekirse bir okul geçidi levhasının kırılması sonucunda sürücüler okul geçidini farkedemeyip kazalara neden olabilirler. Yada bir trafik ışık cihazının kırılması sonucunda araçlar yayalara yol vermeyecektir ve trafik kazaları meydana gelebilecektir.

Her vatandaşın üzerine düşen görev devletin mallarını koruyup gözetmektir.Trafik işaret levhaları ve cihazları da kamuya ait mallar olduğu için yani bizlerin paraları ile yapıldığı için bunları korumalıyız.


Yazının Devamı: http://www.renkliweb.com/soru-cevap-2/trafik-isaret-cihazlarini-ve-trafik-isret-levhalarini-neden-korumaliyiz.html#ixzz2IF5IBo00
Anasayfa: RenkliWEB
0