Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-01-17T17:50:32+02:00
“Daha vakti var, ilerde yaparım” demek, şeytanın mü’minlerin kalplerine bıraktığı bir vesvesedir. 
Hadis (Ramuz). Allah bu dini zatı için özel olarak seçmiştir. Dininize ancak cömertlik ve güzel ahlak yakışır. Dikkat edin! Dindarlığınızı bu iki nitelikle süsleyin. 
Hadis (Taberani). Her takva sahibi, Muhammed’in (üzerine rahmet ve selam olsun) ehl-i beytindendir. 
Hadis (Taberani, Evsat). İnsanların gelip geçtiği yollarda (caddelerde) oturmaktan sakının.Mutlaka oturacaksanız o zaman yolun hakkını verin.Yolun hakkı ise şunlardır: Harama bakmamak, Yoldan gelip geçen insanlara sıkıntı ve eziyet vermemek, ta’cizde bulunmamak, Verilen selamları almak, İyiliği teşvik etmek, Kötülükten de sakındırmak. 
Hadis (Ebu Davud). Yemeklerinizi biraz soğutarak yeyin ki, sizin için bereketli kılınsın... 
Hadis (İbn-i Adiyy). Kişi malı, hanımı ve çocuğuyla imtihan edilir. 
Hadis (Taberani) Yağmurların çoğalıp bitkilerin (ürünlerin) az, Kur’an okuyanların çok olup dini bilenlerin az, İdarecilerin sayıının artıp, güven duyulanların ise kıt olması kıyametin yaklaştığının delillerindendir. 
Hadis-i Şerif (Taberani). Ümmetimin bana en yakın olanları, bana en çok salavat getirenleridir. 
Hadis (Beyhaki). Resulüllah’a : Cennettekiler uyurlar mı? diye sorulmuştu. Cevaben buyurdu ki: Uyku, ölümün kardeşidir. Cennettekiler uyumazlar. 
Hadis (Tirmizi). Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. 
Hadis (Müslim).
1 5 1