Cevaplar

2013-01-18T19:05:44+02:00
Çocuk doktorluğu, tıpta nispeten yeni bir ihtisas dalıdır. çocuk doktoru, çocuk hastalıklarına bakar, çocukların bedeni ve zihni gelişmesini engelleyen anomalileri tedavi eder.   Çocuk doktorluğu, tıpta nispeten yeni bir ihtisas dalıdır. çocuk doktoru, çocuk hastalıklarına bakar, çocukların bedeni ve zihni gelişmesini engelleyen anomalileri tedavi eder. Çocukların tedavisi. yetişkinlerin tedavisine benzemez. çocuk narin varlıktır. Sıkıntılarını açık bir şekilde anlatamaz, acılarının kaynağını bilemez. Çocuk doktoru, gerek süt çocuğu, gerek gelişme çağındaki çocuk hakkında geniş mesleki bilgilere sahiptir ve çocuğun yaşına uygun muayene, usullerinden yararlanmayı bilir. çocukluk, kişiliğin oluşmasında çok önemli bir dönemdir. Bir çocuğun normal gelişmesine engel olan sorunları ancak bir uzman çocuk doktoru çözebilir. Çocuk doktorları, kendi muayenehanelerinde .çalışırlar veya resmi yada özel sağlık kuruluşlarında (doğum evleri,hastaneler, eğitim kurumları v.b.) görev alırlar. Çocuklarla ilgili her iş gibi çocuk doktorluğu da cazip bir meslektir. Bununla birlikte, sağlık personeli en zengin ülkelerde bile, çocuk doktorlarının sayısı fazla değildir.
3 4 3
2013-01-18T19:06:23+02:00

oru: Çocuk doktoru nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir çocuk çocuk bakımı konusunda uzmanlaşmış bir doktor; Latince, bir çocuk doktoru anlamıyla çocukların bir "şifacı" dir. Pediatri çok geniş tıbbi uzmanlık, çocuk onkoloji, genel uygulamaya kadar her şeyi kapsayan bir. diğer tıbbi uzmanlık gibi, pediatri bir tıp öğrenimini pediatri veya "ped" o sevgiyle denir olarak ikamet birkaç yıllık takip gerektirir. onkoloji veya ortopedi kendi uzmanlık ek ikamet tamamlamalısınız gibi belirli bir alanda subspecialize isteyen bir çocuk doktoru.

Bir çocuk doktoru doğumdan itibaren bir çocuk için yaklaşık 18 özen olabilir; bazı çocuklar çok onların pediatristlerin düşkün olmak, ve doktor onun erken yirmili kadar bir çocuk görmeye tutmayı kabul bazı durumlarda. çocuklar benzersiz tıbbi durumlar ve yetişkinler yüzü olmayan sorunlara beri çocuk bakımı belirgin yetişkin bakmakta farklı, ve onların farklı vücut büyüklüğü bazı özel tedavi zorluklar teşkil etmektedir.

geç 20 yüzyıla kadar pek çok ciddi hastalıklar ve çocukluk çağında ölümüne neden bazı çocuk hekimleri hastalıklarda diğer doktorlar gördüm hemen hemen hiç uzman oldu. ileri tıbbi tedavi seçenekleri ile bu hastalıkların daha sık yetişkinlerde, bazı doktorlar hemofili ve kistik fibrozis gibi hastalıklar hakkında bilgi için pediatristler dönüp yol haline gelmiştir. genel pratikte bir çocuk genellikle bir doktor ya da uzman hastaneye bu hastalıkları olan hastalarda ifade eder; ayrıca çocukluk çağı hastalıkları araştırma için finansman büyük bir anlaşma olduğunu ve pediatri bir tıp alanı olarak geç 20. yüzyılda olağanüstü ilerlemeler kaydettiğini . Bir örnek olarak, pre-term bebeklerde, neonatoloji alanında sayesinde her zamankinden daha iyi bir sağkalım oranı var.

Genel Uygulamada, çocuk doktorları, aşı, genel sağlık sınav teklif ve minör koşulları ve yaralanmaların bir ürün yelpazesine için tedaviler. daha ciddi bir sorun olan bir hastada tezahür, genel bir uygulama çocuk doktoru onu ya da uzman bir ona bakın ne zaman alacağım. Pediatristler oftalmoloji çalışan bulunabilir, romatoloji, cerrahi, anestezi, psikoloji, nöroloji ve diğer tıbbi uzmanlık bir ürün yelpazesine. sık sık bu tür hastanelere en iyi bakım için gönderilen birçok eğitim hastaneleri ve çok çocuk hasta çok ince çocuk programları var.

pediatri çalışmak İnsanlar bazen işin çok faydalı, hem de benzersiz bir hayal kırıklığı olduğunu söylüyorlar. Bir çocuk sadece hasta hasta ile çalışması gerektiğini ancak veli ve son derece ilgili olabilecek diğer aile üyeleri ile. onlar sadece çocuklarla çalışmak için tüm doktorlar gibi, bir çocuk doktoru da görev şüpheli çocuk istismarı rapor gibi belirli etik sorumlulukları vardır, bir sorun daha sık çocuk hekimleri tarafından karşılaştı.teeşeür edersen sevinirim

1 5 1