Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-01-19T18:10:59+02:00
İslam’da kadına şiddet yasak Konya İl Genel Meclisi, Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü'nde kadına şiddeti gündemine aldı.  Konya İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 15. birleşimini gerçekleştirdi. Ali Selvi başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi, açılış ve yoklama ile başladı. İlk olarak Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslar Arası Mücadele Günü nedeniyle, kadına şiddet konusu ele alındı. 
İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, açılışta yaptığı konuşmada, İslam'ın kadına şiddeti yasakladığını hatırlatarak, ''Biz de Meclis olarak 'kadına şiddete son' diyoruz. Bundan sonra sloganımız bu olsun'' dedi. 
Daha sonra kürsüye gündem dışı söz alan İl Genel Meclisi Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu Başkanı Leyla Erdal geldi. Erdal, kadına tarih boyunca yapılan şiddetin kronolojisini anlatarak, Türkiye'de 2003 yılından bu yana hem temel insan hakları hem de kadın hakları alanında bir dizi düzenleme yapıldığını hatırlattı. 
Şiddetin önüne geçilebilmesi için siyasetçiler, STK'lar, üniversiteler ve medyanın konuya aynı duyarlılıkla bakması ve ortak bir eylem planı çerçevesinde hareket etmesi gerektiğine işaret eden Erdal, bugüne kadar yapılan çalışmalara destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Erdal, konuşmasının sonunda, kadın, erkek ve çocukların huzur içinde yaşayacakları bir toplum temennisinde bulundu.   
1 5 1
2013-01-19T18:14:17+02:00

http://www.haber7.com/sosyal-yasam/haber/772676-kadina-siddet-allahin-sifatlarina-karsi-gelmektir

2 5 2