Cevaplar

2013-01-19T19:17:32+02:00
kitap yazar yayınevi kullanıcı her şey          
  Atilla Atalay, (doğum 1963 İstanbul) yazar
İTÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Atilla Atalay, 1979 Yılından başlayarak profesyönel mizah yazarı olarak çeşitli dergilerde yazılar yazdı. Gırgır, Fırt, Hıbır Mizah dergileriyle birlikte bir süre haftalık olarak yayınlanan Gazete Pazar'da ve Milliyet Gazetesi Kültür Sanat Eki'nde köşe yazıları yazdı. Mizah dergilerindeki köşeleri Eray ve Sıdıka büyük ilgi çekti. Yazıları halen Leman ve Lemanyak Dergileri'nde sürmektedir.
"Sıdıka" adlı tiplemesi Atıf Yılmaz ve Mahinur Ergun'un yönetiminde Show TV için televizyon dizisi olarak çekildi. Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay için yazdığı "Gelecekte İnecek Var" adlı mini TV dizisi ise ATV'de yayınlandı.
1 4 1
2013-01-19T19:55:45+02:00
 
İbrahim Kutluay'ın başarı sırrı


Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay, olumlu bir aile hayatının spordaki başarıya olumlu katkı sağladığını söyledi.İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Basketbol Takımı'nda forma giyen milli basketbolcuİbrahim Kutluay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Demet Şener Kutluay'dan olan 2.5 yaşındaki kızı İrem'in kendisini motive ettiğini kaydetti.
Eşinin 5 aylık hamile olduğunu ve bir erkek bebek beklediklerini ifade eden Kutluay, ''Olumlu bir aile hayatı ile aile babası olmak ve düzenli yaşam, spordaki başarıya katkı sağlıyor. Bir kızım var. İnşallah bir de oğlum olacak. Onların da desteğiyle sporda daha da başarılı olmaya çalışacağım. Eşim 5 aylık hamile. Oğlanın adı henüz belli değil'' diye konuştu.
Türk basketbolunun sorunları bulunduğunu dile getiren milli basketbolcu, şunları söyledi:
''Türkiye'de futbol var. Basketbol onun arkasından geliyor. Diğer branşlara göre şanslı konumda ama her branşta olduğu gibi basketbolunda sorunları var. Türk sporunu daha ileriye taşımak için çalışmalıyız. Sporda hiç bir başarı yeterli değil. Bu sene şampiyon olsanız da gelecek sezon da şampiyon olmanız gerekir. Sporda hedefler bitmez. Başarılı olmak için her zaman çok çalışmak gerekir. Bu bakımdan sporcuların ve sporyetkililerinin hedeflerini her zaman yüksek tutarak bu anlamda çok yoğun çalışmaları gerekiyor.''
2 5 2