Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-01-20T10:56:34+02:00

bitki örtüsü yardımcı olabilir

5 3 5
2013-01-20T11:05:58+02:00

Bu bölümde, dünyanın iklimi hakkında kısa bir genel bakış sağlar. Bu bölümde bulunan genel kavramlar, aşağıdakileri içerir:

Genel hava ve iklim arasındaki ayrımları. 

Günlük hava ölçümleri zor sınırlı verilere dayalı uzun vadeli eğilimleri belirlemek için yapım uzun vadeli iklim verileriyle karşılaştırıldığında oldukça değişkendir. 

Uzun vadeli iklim ortalamalarının önemli yıllık iklim değişkenliği sonucudur. Rastgele iklim değişkenliği iklim daha zor değiştirmek tespit yapar. 

Dünyanın iklimi zamanla değişmiş ve değişmeye devam edecektir. Paleoclimatologists çeşitli yöntemler kullanarak milyonlarca yıldır yeryüzünde iklim çalışma. Geçmişte iklim değişiklikleri için veriler uzun vadeli hava gözlemlerin ötesine kaynaklardan elde edilebilir. 

Bitki polen farklı bitki türlerinde boyutu ve şekli fiziksel farklıdır ve bölgedeki bitki türlerinin bir rekor yatırma, tortu mevduat uzun süre hayatta kalabilirler. Göl çökelleri ve kayalar sıkışıp bitki poleni çalışma palinoloji denir. 

Dendrokronoloji Ağaç halkaları ile geçmişte iklim çalışmadır ve bilim yıllık ağaç büyüme modelleri üzerinde iklimin doğrudan etkisi gözlemlemek sağlar. 

Bu bölümde dört sınıf aktiviteleri içerir.

2 5 2