Cevaplar

2013-01-21T20:14:20+02:00
Kunut Dualarının Anlamları Kunut - konut Dualarının Anlamları
İyi Akşamlar Arkadaşlar. Ben 6. sınıf öğrencisiyim ve kunut dualarının anlamları daha farklı verilmiş.Yanlış olma ihtimali var mı ?

Allahümme inna nesteinüke venastağfirüke venestahdike Venü'minü bike venetubu ileyke venetevekkelü aleyke Venüsni aleykel hayra küllehu neşkürüke vela nekfürüke Venahleu venetrükü men yefcürük. 

Anlamı 

*Ey Allah'ım bize yardım etmeni, bizi bağışlamanı ve bize doğru yolu göstermeni dileriz.
*Sana inanıyor, sana tövbe ediyor ve sana güveniyoruz.
*Seni hayırla anıyor ve övüyoruz. sana şükrediyoruz; nankörlük etmiyoruz.
*Sana isyan içinde olanlardan uzağız; onlara katılmıyoruz.

Allahümme iyyakena'büdü veleke nusalli venescüdü veileyke nes'a Venahfidü nercu rahmeteke venahşa azabeke İnne azabeke bilküffari mülhik.

Anlamı 

*Ey Allah'ım! Yalnız sana ibadet ederiz.
*Senin için namaz kılar, secde ederiz. 
*Senin hoşnutluğunu kazanmak için çaba harcarız.
*Azabından korkar, rahmetini umarız.
*Senin azabın inkar edenlere mutlaka erişir.
1 1 1
2013-01-21T20:14:24+02:00

 

Kunut Duaları Anlamı Allahümme inna nesteinüke venastağfirüke venestahdike- Ey Allah'ım bize yardım etmeni, bizi bağışlamanı ve bize doğru yolu göstermeni dileriz. -Venü'minü bike venetubu ileyke venetevekkelü aleyke- Sana inanıyor, sana tövbe ediyor ve sana güveniyoruz. Venüsni aleykel hayra küllehu neşkürüke vela nekfürüke- Seni hayırla anıyor ve övüyoruz. sana şükrediyoruz; nankörlük etmiyoruz. Venahleu venetrükü men yefcürük.- Sana isyan içinde olanlardan uzağız; onlara katılmıyoruz.     Allahümme iyyakena'büdü veleke nusalli venescüdü veileyke nes'a Ey Allah'ım! Yalnız sana ibadet ederiz. Senin için namaz kılar, secde ederiz. Senin hoşnutluğunu kazanmak için çaba harcarız. Venahfidü nercu rahmeteke venahşa azabeke Azabından korkar, rahmetini umarız. İnne azabeke bilküffari mülhik. Senin azabın inkar edenlere mutlaka erişir.

1 1 1