Cevaplar

2013-01-21T22:22:01+02:00
KENDİ ARACINIZ İLE

Avanos gezi yerlerine çok yakındır. Elinize bir bölge haritası alarak kendiniz rahatlıkla gezebilirsiniz. Yollar tamamen asfalttır ve gezi güzergahı karışık değildir.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ İLE

Avanos'tan gün boyunca bölgenin her tarafına, bazı yerlere her yarım saatte bazılarına ise saat başlarında tarifeli belediye otobüs seferleri vardır. Akşamları ise belli bir saatten sonra otobüs seferi yoktur. Bölgeyi bu şekilde gezmek için biraz fazla zaman ayırmanız gerekmektedir.

ARAÇ KİRALAYARAK

Bölge gezinizi araç kiralayarak yapabilirsiniz. Özellikle kişi sayınız fazla ise oldukça ekonomik olacaktır.

Ehliyetiniz yok ise yada araç kullanmaktan hoşlanmıyor iseniz, az bir farkla şöförlü olarakta kiralayabilirsiniz.

BÖLGE TURLARINA KATILARAK

Rehberli olarak yapılan günlük bölge turlarına katılabilirsiniz. Bu şekilde rehberinizden Kapadokya'nın görsel güzelliklerine ilave olarak tarihi ve oluşumu ile ilgili olarakta daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YÜRÜYEREK

Yürümekten hoşlanıyorsanız Avanos İlçesinde bulunan ören yerlerini bu şekilde gezebilirsiniz. Avanos - Paşabağı - Zelve - Çavuşin bölgesi peribacalarının ve vadilerin en yoğun olduğu alandır. Karayolunun kenarında yol boyunca yürüyüş ve bisiklet yolu ayrılmıştır. Bundan dolayı trafik yönündende son derece emniyetlidir. Ayrıca bu güzergah yerli halkında sabah ve akşamları spor amaçlı yürüyüşlerini yaptığı alandır. Sıcak yaz günlerinde sabah erken saatleri tercih edebilirsiniz.

1 5 1
2013-01-21T22:24:20+02:00

sen toparlarsın eklersin bi şeyler yaparsın ilk önce gittiğin yeri tanırsın daha sonra önemli yerleriyle gezersin not alırsın fotoğraf çekersin pek emin deilim ama notdan eminim bi de tarihini araştırırsın  gideceğin yerin 

 

1 5 1