Cevaplar

2013-01-28T12:10:05+02:00

Warcraft-Ejderhanın Günü
Rhonin önceki görevini başarısızlıkla sonuçlandırmış ve dostlarının ölümüne yol açan bir büyücüdür. Bu yüzden Dalaran Büyücüleri tarafından cezalandırılmış ve uzun yıllar boyunca yanlız başına yaşamak zorunda kalmıştı. Bu yalnızlığı,karanlık odasında meditasyon yaparak değerlendirmeye çalışsa da önceki görevinde ölen dostları geceleri rüyalarını kabusa çeviriyordu.
Grim Batol'dan gelen ejderha saldırılarının artması sonucunda Grim Batol'a bir gözcünün gönderilmesi uygun bulunur ve gönderilecek olan kişi ise Rhonin'dir. Çünkü Rhonin kaybedilirse Dalaran'ın kaybedeceği hiçbir şey yoktur. Hatta kadın büyücülerden birinin; "Umarım bir ejderhanın midesine girer." gibisinden bir söz söylediğini görmüştüm.
Rhonin Dalaran'dan yola çıktıktan sonra birçok tehlikeyle ve dostla karşılaşır. Bunlardan biri onu limanlara götürmek için görevli olan kolcu Veressa'dır. Veressa, uzak diyarlardan gelen bir elftir. Bunun yanı Griffon binicileri ile karşılaşırlar ve Griffon efendileri cüceler onlara Grim Batol'a kadar eşlik eder.
Rhonin'in görevi Grim Batol'u gözetlemek olsa da sonradan işler değişir ve tüm dünyanın korktuğu tek yaratık olan Kanatlı Ölüm tarafından alıkonur ve Ejderha kraliçesini kurtarmak için yollanır.
Rhonin'in karşı koyacağı düşmanlara sadece Grim Batol'un zalim orkları değil, İblis Ruhu adı verilen ve bütün ejderhaları karşısında zayıf düşüren bir tılsım taşıyan bir şaman ve o şamanın, iblis ruhu ile yarattığı bir ateş golemidir.
Rhonin tüm bu güçlükleri gerek kendi becerisi, gerek dostları, gerekse umulmadık bir zamanda yardıma gelenlerin sayesinde başarır. Hikayeyi size tam olarak aktaramadım. Çünkü kitap çok karmaşık bir yapıya sahip, örneğin; ilk sayfada çimlerin üzerinde uyuyan Rhonin'in diğer bir sayfada uyandığında kendini bir ormanda bulması gerçekten şaşırtıcı ve bir o kadar da sürükleyici bir durum.
Sıkılmayacağınıza garanti verebilirim. Tabi ki fantastik kurgudan nefret etmiyorsanız.

4 3 4