Cevaplar

2015-09-26T23:57:49+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba...
İlk öncelikle başlığımız ;

KARINCA VE KÜÇÜK TAŞ

Günün birinde bir orman da yaşayan küçük bir karınca yaşarmış. Annesi ve babası onu evlatlıktan redetmiş. Çünkü karınca Annesine ve babasına ;
-Ben size güvenmiyorum.
demiş.
Anne ve baba ;
-Bize güvenmeyen oğlumuz bizden biri değildir.
Derken karınca bunun bir evlatlıktan red olduğunu anlamış. Bunun yanında karınca tek başına ve çaresiz bir halde ormanda yaşamayı seçmiş. Karınca orman da yürürken küçük bir taş ile karşılaşır.
Karınca ;
-Merhaba kardeş bu başı boş ormanda ne işin vardır.
Küçük Taş ;
-Benimle her iş yapılır. Ama cansız bir varlık olduğum için yerimden bile kımıldayamıyorum.
Derken karınca Küçük Taş için bir iyilikten ve bir yardımda bulunur.
-Bak Taş kardeş benim yuvam yok ama benim yuva kurmam için bir taşa ihtiyacım vardır. Eğer yardım edersen sen bana iyilik yapmış olursun ben de sana yardım etmiş olurum.
Bunu fırsat bilen Küçük Taş ''Yeterki yerimden kımıldayayım'' dercesine hemen teklifi kabul eder. Ve karınca hem kendi için hemde Küçük Taş için uygun bir yer bulmaya çalışır.
Küçük Taş karıncaya ;
-Bak kardeş ordaki uçurumun ucundaki manzaraya yuva kursan çok iyi olur.
Karınca ;
Evet haklısın bazen manzarayı seyretmek mutlu ve hüzün vericidir.
Küçük Taş (Gülümseyerek) ;
-O zaman ne duruyoruz kardeş.
Karınca artık karanlığın yavaş yavaş bastığını hissederek Küçük Taşı uçurum ucundaki manzaraya taşıyıp yuvasını Küçük Taşın altında yapar ki, Yağmur ve kar yağışları yuvasını bozmasın diye. Artık bu durumda Küçük Taş ve Karınca mutlu mesut bir şekilde yaşamışlar.

ALINTI DEĞİLDİR. BİLGİNİZ OLSUN ARKADAŞLAR...!!!

B.A.Ş.A.R.I.L.A.R...
2 3 2