Cevaplar

2013-02-02T09:45:18+02:00

Ters takla nasıl atılır

Merhabalar öncelikle sizlere zeminin öneminden bahsedeceğim başlarken yumuşak zeminde başlamalıyız hareketi öğrenmek açısından bu önemli yoksa sakatlanmalar meydana gelebilir. Tam hareketi parçalara bölerek çalışmalıyız.
Eğilip zıplama hareketi: Dik halde ayaktayken belimizi bükmeden eğilip tam eğilince zıplamalı ve aynı anda bacakları karnımıza doğru çekmeliyiz bu hareketin yarısından çoğu anlamına geliyor. zıplama mesafe arttıkça bizim taklamızın kaliteside artacaktır.
2. hareket ise cesarete bakmaktadır. Bacakları karnımıza çekip zıpladığımız anda bacakları daha fazla çekip vücudumuzu havada döndürmeliyiz. önemli: bunları yaparken kollarınızı savurursanız daha rahat atacaksınız yani hafif eğilip kollar aşağıdayken birden kolları yukarı savurup zıplayıp bacakları karnınıza çekmelisiniz bunları başarırsanız ve korkunuz yoksa taklayı atarsınız. kesinlikle geriye atlamamalıyız. yani vidyolarda izlediklerimiz geriye doğru eğilenler yanlış atıyor veya çok iyi bildikleri için hava atıyor olabilirler. kolay takla için bir çarşafı katlayıp belinize sarın düğüm atar gibi 2 ucundan 2 ayrı kisi tutsun ve siz taklanızı atın böylece sakatlanmayı önleyebilirsiniz. İyi çalışmalar.

1 5 1