Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-02-02T17:05:21+02:00

orayı bilmiyomda burdaki ted koolejleri çok iyi sbs 1.si ordan çıktı

1 5 1
  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-02T17:08:45+02:00

2001-2002 eğitim yılında 30 öğrenci, 8 idareci-öğretmen ile faaliyete geçen okulumuz 2010 – 2011 Eğitim ve Öğretim yılında Ted Isparta Özel Lisesi'nin de açılmasıyla daha da güçlenmiş; zengin ve sportif aktiviteleri, sınavlarda gösterdiği yüksek başarı oranları, kusursuz rehberlik hizmeti ve öğrenci başarısını destekleyen danışman öğretmen sistemi ile Isparta'da örnek bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Bugün 500'e yaklaşan öğrencimiz ve güçlü eğitim kadromuz ile yola devam etmekteyiz.

Türk Eğitim Derneği Okulları; eğitim alanında marka olmayı başarmış, idealist eğitimci ve idarecilerinin 84 yılı aşkın emeğinin ürünüdür.

Güzel ülkemin geleceğinin en önemli mihenk taşının eğitim olduğu bilinciyle; yetiştirdiğimiz her öğrencimizin küresel bakış açısına sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş birer ülke vatandaşı olmaları Ted okullarının misyonunu özetlemektedir. Bu hedefler doğrultusunda alanında deneyimli, iddialı ve başarılı bir idareci ve öğretmen kadrosuyla örnek bir eğitim kurumu olma misyonuyla canla başla çalışıyoruz.

Her çocuk özeldir,birbirinden farklıdır; farklı hız ve farklı şekilde öğrenir.Bu nedenle eğitim çocuk için standart olamaz.

Ana sınıfından başlayarak lise bitinceye kadar haftada 10 saat İngilizce öğrenimi gören öğrencilerimizin akademik çalışmalar dışında da yabancı dili hayatlarının her alanında kullanmalarını amaç ediniyoruz.

Öğrencinin tüm özellikleriyle tanındığı ve ilgilenildiği bir ortamda hem akademik başarı hem de özgüven, pozitif iletişim, denge ve huzur gibi kavramlardan söz edilebilir.Her öğrenciye ayrı ayrı dokunabilmek, onu anlayabilmek, öğrenmeyi onun bireysel hız ve karakterine uygun hale getirebilmek öğrenme sürecini oldukça anlamlı kılar. Eğitimde geri dönüş yoktur. Bu nedenle eğitim öğrenci için heyecan verici, motivasyonu sürekli yüksek tutan, merakını cezbeden, ezberden uzak tutan, öğrenci merkezli bir süreç olmadığı müddetçe standart ve basmakalıp kalacak ve öğrenci temelini sağlam alabileceği bir zemin bulamayacaktır.

Okul seçmek ciddi bir karardır ve çocuğun tüm hayatını etkileyecektir.

Ted Isparta Koleji olarak tüm öğrencilerimizi her yönüyle tek tek tanıyor; danışmanlık sistemiyle eksik kaldıkları derslerde onlara bireysel destek vererek başarılarını yükseltiyor; böylelikle sürekli ve etkin bir biçimde öğrenen ve bundan mutluluk duyan bireyler yetiştiriyoruz. 5. sınıftan itibaren branşlaşarak alanında uzman branş öğretmenleri rehberliğinde Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal derslerini öğrencilerimiz iyice kavrayana kadar öğretiyoruz. Deneme sınavlarıyla hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin performanslarını ölçerek, öğrencilerimize takviye veriyoruz.

Değerli Velimiz;

En değerliniz, çocuklarınız için , en doğrusunu yapmak istediğinizin farkındayız. Okul seçimini yaparken en yoğun yaşadığınız duygunun "güven" duygusu olduğunu biliyoruz. Çocuklarınızı emanet ederken bizlere duyduğunuz güven için sizlere teşekkür ediyoruz.

Her alanda hedeflediğimiz başarının sadece sonuç değil , başlangıçtan sonuca giden yolda atılan her bir adım olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizler için okulumuzda bir başlangıç yapıyoruz. Bu başlangıçla, sizleri geleceğe hazırlamıyoruz; sizleri, geleceği oluşturmanız için hazırlıyoruz. Geleceği oluştururken hedefler belirlemiş olmanız ve öğrenmenizin sorumluluğunu alabilmeniz bizler için çok önemli.

Değerli Öğretmen Akadaşlarım,

Sizlere güvenmemizi sağlayan inancınız, enerjiniz, sevginiz ve büyük önderimiz Atatürk'ten aldığınız emanet görevinizin özünde bulunan derin anlamları görmedeki farkındalığınız için şimdiden sizlere teşekkür ediyor, vizyonuna ulaşacak güce sahip TED ailesine önce sağlıklı, ardından başarılı ve verimli bir yıl diliyorum.

 

0