Cevaplar

2015-06-28T03:55:55+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Virüs , bir tür zararlı yazılımdır. Kullanıcının bilgilerini ele geçirmek veya bilgisayarın sistem dosyalarına zarar vermek için , yazılımcılar tarafından yazılan kodlardır. Bilgisayarımıza her türlü virüs bulaşabilir. Yani siz bile bir virüs yapıp .exe dosyasına sıkıştırıp herhangi bir bilgisayara gönderebilirsiniz. Dolayısı ile tüm virüsler bunlardır diye bir yargıya varamayız. Ancak en bilinen virüsleri söyleyebiliriz.

Truva Atı : .exe dosyalarının çalışmasını engelleyen virüstür.

Solucan : Bilgisayar üzerinden bir kez dahi tıklanıldığı anda kopyalanıp , dolaştığınız tüm klasörlere veya dosyalara bulaşan bir virüstür.

Reklam virüsleri : Genellikle tarayıcılara bulaşan virüslerdir. Ancak tarayıcıya bulaşması için öncelikle bilgisayarınızda bir yerlerde depolanması gerekir. O depolanan yerden silinmediği sürece reklamlar devam edecektir.

Bu virüslerden kurtulmak için lisanslı bir antivirüs yükleyip güncellemelerini yapmanızı önerebiliriz. 

--


- - İyi Ödevler - -
0