çevremizde diş çürümesi, diş eti kanaması, ağız kokusu gibi problemler yaşayan insanlar bulunabilir. dişleriyle ilgili sorun yaşayan insanlara yönelik çözüm önerilerini sınıfta arkadaşlarımıza sunalım ( yardım ederseniz sevinirim acil )

2

Cevaplar

2012-10-07T21:15:14+03:00
AĞIZ KOKUSUNU ÖNLEMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

          Sabah kalktınız nefesinizin çok kötü koktuğunu kendiniz bile hissediyorsunuz, arkadaşınızla konuşurken ağzınızı kapatmak zorunda kalıyorsunuz, siz konuşurken karşınızdaki kişiler sizden uzak durmaya çalışıyor  ya da siz konuşurken karşınızdaki kişinin yüz ifadesi birden değişiyorsa bu sorununuza acilen çare bulma zamanınız gelmişte geçiyor demektir.

Öncelikle bu sorununuzun neyden kaynaklandığını bulmanız gerekiyor. Çünkü ağız kokusunun birden fazla nedeni vardır.

ÖNERİLER

*Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çayın Yapılışı

Malzemeler

Biberiye çiçekleri

Sıcak su

1 adet limon

Yapılışı : Biberiye çiçekleri kaynar suyun içine atılır. İçine 1 adet limon dilimlenerek eklenir. Bu karışım 20 dakika bekletilir. Sürenin sonunda karışım sıkılarak su elde edilir. Elde edilen bu su biraz daha dinlendirildikten sonra  sabahları aç karnına ve yemek sonrası bir fincan içilir.

*Ağız Kokusu İçin Gargaranın Yapılışı

Malzemeler

Menekşe çiçekleri

Maydanoz

Nane ruhu

Yapılışı : Menekşe çiçekleri ve maydanoz bir miktar suyun içinde 10 dakika kaynatılır. Elde edilen karışım süzülür. Bu suya bir miktar nane ruhu katılarak bir gün bekletilir. Artık ağız kokusu sorununuz  için gargaranız hazırdır. Bu suyla rahatsızlığınız devam ettiği sürece yemeklerden önce ve sonra gargara yapabilirsiniz.

*Ağız Kokusu İçin Gargaranın Yapılışı

Malzemeler

Adaçayı

Nane ruhu

Yapılışı : Bir avuç kadar adaçayı sıcak suyun içine katılarak 15 dakika demlenmesi beklenilir. Elde edilen karışım sıkılarak içine bir miktar nane ruhu katılır. Bu su gün boyunca dinlendirilir. Dinlendirilmiş olan su yarı oranda içme suyuyla karıştırılarak ağız sık sık çalkalanarak gargara yapılabilir.

5 1 5
  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-07T21:15:44+03:00

Sigara bu konuda en zararlı şeylerin başında gelir. Çevremizde sigara içen insanların ağız ve dişlerine baktığımızda zaten bunların hepsi bizim için birer canlı örnektir. Eğer sağlıklı dişleriniz olmasını istiyorsanız en başında sigaradan kurtulmanız gerekmektedir.

Sigaranın olumsuz etkileri sıralamakla bitmez. Uzmanlar defalarca dile getirdiler doğal olarak da dile getirmeye devam ediyorlar… sağlığımız her şeyden önemli… ne yazık ki bırakma konusunda aynı çabayı sigara içenlerde göremiyoruz, tüm olumsuzlukların bilinmesine rağmen.

Sigara yasağının başlaması, içenlerde sıkıntıya sebep olsa da soluduğumuz havayı korumak aynı zamanda sağlığımızı korumak adına olumlu kabul edilmeli. Bir an önce sigarasız hayata başlanmalı, sağlığımızı, dişlerimizi kaybetme noktasına gelmeden bedenin temizlenmesi arınması gerekli.

 
0