Cevaplar

2013-02-05T12:24:40+02:00

Sarı-Yeşil-Beyaz...............................................

0
2013-02-05T12:25:17+02:00

Reçete Nedir

Reçete, hekimin / doktorun imzasını taşıyan hastasına tedavi amaçlı olarak ilaç vb. tedavi unsurlarının gereğini belirten resmi bir belgedir. Reçetede bu unsurların nerden ve ne şartlar ile temin edileceği belirtilmez. Sadece ihtiyaç olduğu belirtilir. Reçetede yazılan ihtiyaçların temini adına yazılan vatandaşın sosyal güvenlik açısından ne durumda olduğuna bağlıdır. Hekim Reçetede sadce ihtiyacı belirtir. Temini ile bir ibarde bulunmaz. Reçetenin sorumluluğu yazan hekime aittir. Reçetenin resmilişi, hastanın sosyal güvenlik kurumlarından güvence taşımasıyla ilişkili değildir.

Reçete; hekimin imzasını taşıyan ve profesyonelliginin, seçkinliğinin, uyguladığı seçkin bir sanatın yansıması olan ve alelade bir Kağıt parçasına indirgenemeyecek değerde ve önemde; hukuksal anlamda geçerliliği olan resmi bir belgedir.

Sosyal güvencesi olmayan hastaya yazılan Reçete de resmi bir belgedir ama hasta cepten öder.
Reçetenin resmi bir belge olması hekimliçin aynı zamanda bir kamu görevi olmasıyla da dir.
Türkiye Cumhuriyeti'nde Reçete yazma yetkisi yalnızca hekimlere ve diş hekimlerine verilmiştir.
Hürok Form Matbaa Maliye ile Anlaşmalı olup Reçete, fatura, Sürekli form sevk irsaliyesi gibi resmi evrakların Basımına yetkilidir.

Reçete baskısı, tasarımı, için lütfen adet, nüsha sayısı, boyut ve renk sayısını belirtiniz.

Sürekli Form Matbaa, kalan bölümü en kaliteli bir şekilde üretip en kısa zamanda size teslim edecektir.

Reçete örneği

 

Sürekli Form Matbaa olarak, fatura, irsaliye, sevk irsaliyesi, reçete, günlük müşteri listesi, özel fatura, gider pusulası, tahsilat makbuzu, taşıma irsaliyesi, dernek gelirleri alındı belgesi, serbest meslek makbuzu vb. evraklarınızı en kısa süre içinde tasarlayıp 2 renk sürekli form makinemiz ile en kaliteli şekilde baskısını yapıp kısa zamanda teslim ediyoruz.

Sürekli form fiyatları öğrenmek, tasarım ve baskı veya sürekli form siparişi vermek için lütfen arayınız

2 1 2