Cevaplar

2013-02-06T14:56:32+02:00

Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Kurbağalar da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar.

Yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiç biri yarışmacıların kulenin tepesine çıkacağına inanmıyormuş Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:

"Zavallılar"
"Hiçbir zaman başaramayacaklar!"

Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. içlerinden sadece bir tanesi inatla, yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.
Seyirciler bağırıyorlarmış:

"Zavallılar" Hiçbir zaman başaramayacaklar!...

Sonunda bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış.
Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığnı öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış, sormuş bu işi nasıl başardını diye. O anda farkına varmışlar ki... Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!

 

1 5 1
En İyi Cevap!
2013-02-06T15:58:57+02:00

birzamanlar mehmet adlı bir çocuk varmış bu çocuk hemen yorulurmuş ve çok tembelmiş annesi hiç bişey yaptıramazmış  . anne çocuğu doktara götürmüş doktor şişman olduğundan dolyı  hemen yoruluyor demiş . çocuk diyete başlamış  ve  sonra eski  hızına kavuşmuş...

1 5 1