Arkadaşlar . Benim bir projem var matematik . Konusuda Aile bireylerinin işte , evde , nerelerde ve ne kadar matematik kullandıkları ile ilgili yazılar lütfen doğru düzgün yazın cevap veren 20 puan vereceğim.ama ilk annemizi yazın sonrada babamızı

2

Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-06T20:00:14+02:00

sana önerim matamatik kuralarının içerdiği basit ama dikat çekiçi yazılar yaaz.............................................

5 4 5
En İyi Cevap!
2013-02-06T20:00:49+02:00

Yurt dışına 3 aylık gezi Gezmek istedikleri bir ülke ile ilgili açıklama yapıp kalacakları ve gezecekleri yerleri belirleyerek gezi bütçesi oluşturma.

BİR akvaryum yapalım Nasıl bir akvaryum istediklerini (dekorasyon,içindeki balıklar,toplam maliyet, yıllık giderlerin hesaplanması vb.)belirleyerek maketinin yapılması.

Kavram haritaları Matematik dersinde kullandığımız kavram haritalarının araştırılarak sınıfa sunulması

Matematik Gazetesi Matematikle ilgili değişik konulardan oluşan(örneğin;ilginç sayılar matematik taihi;ünlü matematikçiler..)bir gazete çıkarılması

Eski sayılar Eski uygarlıkların kullandıkları sayı ve sistemlerin araştırılması.

Süt kampanyası Okul kantinindeki süt satışlarının belirlenip ileriki satışlar için tahmin oluşturma.

Okulumuzdaki boş alanlardan nasıl yararlanalım? Okuldaki kapalı veya açık boş alanları okul ihtiyacına göre yeniden düzenlenmesi.

Kaç araba alır? Okulumuzun ön bahçesinin krokisi çizilmesi, otopark olarak düşünüldüğünde maksimum kaç otomobil alacağının belirlenmesi.

Güneş sistemi Güneş sisteminin boyutlarının ve elemanlarının incelenmesi, güneş sistemi modelinin yapılması.

Atatürk ve Matematik Atatürk’ün matematik alnında yaptığı çalışmaların araştırılması ve sunulması

Hadi uçurtma yapalım? Uçurtma yapımının araştırılması, gerekli malzemelerin belirlenmesi ve alınması, uçurtmanın yapılması ve hangi geometrik cisimlerle karşılaşıldığının belirtilmesi.

Ülkelerin bayrakları Birleşmiş milletlere üye ülkelerin bayraklarının incelenerek geometrik şekillerin saptanması.

Binalar ve geometri Konutlarda ve çevremizde görülen yapılarda kullanılan geometrik şekillerin araştırılması.

Mısır piramitlerinin sırrı Mısır piramitlerinin araştırıması(kimin zamanında yapıldığı,nasıl yapıldığı,sırrının ne olduğu..)

Geometri evi Bütün geometrik cismlerin maketlerinin yapılması ve özelliklerinin yazılması

Okul kütüphanesi Okul kütüphanesindeki kitapların sınıflandırılarak yapılan sınıflandırmanın kümelerle olan ilişkisi

.
Sınıf bütçesi Okul yönetiminin verdiği 300 YTL ile sınıfımıza almak istediğimiz ( gerekli olanlar) eşya ve hizmetlerin bütçesi.

Röportaj Aile bireylerinin işte, evde, nerelerde ne kadar matematik kullandıkları ile ilgili röportajların sonuçlarının sunumları.

Arılar Arı türlerinin araştırılarak, “Bir arı kovanında ne kadar petek olur? Bunlardan ne kadar bal çıkar? Geometrik olarak petekler kare şeklinde olsaydı bal miktarındaki değişim ne yönde olurdu?” vb soruların cevaplandırılması.

Haftalık yemek listesi hazırlayalım Günlük kalori miktarları göz önünde bulundurularak aldığımız mineraller yağlar ve proteinlerin miktarlarının belirlenmesi.

Faturalar Evinizin 3 aylık su, elektrik, telefon,doğalgaz vs. tüketim miktarları , ortalama miktarlar ve bunların tabloları ile 1 yılın tahmini fatura gideri.

Sınıf istatistikleri Okulumuzun 6.,7., 8. sınıflarının istatistiklerini çıkarma ve grafik ile gösterme.

Faturalar Evinizin 3 aylık su,elektrik,telefon,doğalgaz vs. tüketim miktarları , ortalama miktarlar ve bunların tabloları ile 1 yılın tahmini fatura gideri.

Marketleri Araştıralım Temel gıda maddelerinin dört farklı marketteki fiyatlarının karşılaştırılması , bunların grafik ile izah edilerek en ucuz marketin tespit edilmesi.

SAYILAR Yurt içinde bir aylık gezi Gezmek istedikleri bir şehir ile ilgili açıklama yapıp kalacakları ve gezecekleri yerleri belirleyerek gezi bütçesi oluşturma.
Eski sayılar Eski uygarlıkların kullandıkları sayı ve sistemlerin araştırılması.

GEOMETRİ Fotoğraf çerçevesi yapalım Değişik geometrik şekiller kullanarak fotoğraf çerçevesi tasarlanması.
Türk bayrağı Türk bayrağının incelenerek geometrik şekillerin saptanması.
Logo tasarlayalım Grubunuzu temsil eden ve Yenikonak YİBO ya ait logoların hazırlanması
KÜMELER
Okul kütüphanesi Okul kütüphanesindeki kitapların sınıflandırılarak yapılan sınıflandırmanın grafiklerle gösterilmesi
Çarpım tablosu oluşturma Kümelerde yapılan işlemlerin karton üzerinde gösterilmesi.
CEBİR
Sınıf bütçesi Sınıfımızın 300 YTL ile sınıfımıza almak istediğimiz ( gerekli olanlar) eşya ve hizmetlerin bütçesi.
Güneş sistemi Güneş sisteminin boyutlarının ve elemanlarının incelenmesi, güneş sistemi modelinin yapılması.
Röportaj Aile bireylerinin işte, evde, nerelerde ne kadar matematik kullandıkları ile ilgili röportajların sonuçlarının sunumları.
Pano hazırlama Matematikle ilgili duvar panosu hazırlanması
ÖLÇME Haftalık yemek listesi hazırlayalım Günlük kalori miktarları göz önünde bulundurularak aldığımız mineraller yağlar ve proteinlerin miktarlarının belirlenmesi.
2030 yılı 2030 yılında hayatımızda büyük yeri olacak binaların, araçların ya da kendinizin belirlediği nesnelerin nasıl olabileceğini hayal edip tasarlanması.
İSTATİSTİK VE GRAFİKLER Adınızı öğrenebilir miyim? Okulumuzun sınıflarının farklı yaş gruplarına göre en sık sahip olunan kız ve erkek isimlerinin saptanarak tablo ve grafiklerle gösterilmesi.
Benim oyunum Kendinize özgü bir oyun tasarlanması. Dikkat etmeniz gereken tek konu oyunu oynayan herkesin kazanma şansının eşit olacak şekilde saptanması.

6 4 6