Cevaplar

2013-02-07T13:40:33+02:00

İnsanların besin ihtiyaçlarını gidermek adına başvurduğu yöntemler sonucunda doğanın dengesi bozulmuş küresel iklim değişikleri baş göstermiş ve toprak yapısı değişmiştir.

Organik tarım; insanın doğanın üzerinde ve doğada hükmeder tarzdan yöntemler uygulayarak tarımsal üretim yapması değil aksine doğa ile beraber bir uyum içinde üretim yapmasıdır.

Mevcut ekosistemlere uygun kurallar dahilinde üretim yapmanın tüm canlıların faydası olacağı gerçeği ile organik tarımı ön plana çıkmıştır. Tamamen atalarımızın doğal üretim yöntemlerinin günümüzün agronomik bilgileri ışığında yapılan bu üretim sistemi her şeyden önce belirli kurallar çerçevesinde sürdürülebilir tarımdır. Bu da başta toprak olmak üzere su hava çevre ve doğada yaşayan diğer canlılara zarar vermeyen bir üretim anlamına gelmektedir.

Bu doğrultuda organik tarım kuralları çerçevesinde çevresine duyarlı sömüren değil sürdürülebilir olan bir üretim sağlar.

 

 

 

kitabımda vardı

 

 

0
2013-02-07T13:41:39+02:00


günümüzde alım gücünün artmasıyla ve teknolojinin gelişimiyle beraber insanlar tarımsalürünleri kendileri üretmeyip satın alıyorlar.
ve her mevsimde her ürünü bulmak istiyorlar. talep çok olunca da tarım ürünlerinin verimliliğini arttırmak için bazı doğal olmayan sentetik yollara başvuruloyor.
vücudumuzun temel yapıtaşı hücrelerde yediklerimizden ve içtiklerimizden oluşur
yani nekadar doğal beslenirsek okadar sağlıklı bir vücudumuz olur.
işte organik tarımda daha az sentetik madde kullanılarak yapıldığı için sağlığımız açısından önemldiir

0