Dünyada en gerçek ve en sadık dostumuz kitaptır. Kitaplar da dostlar gibi iyi seçilmelidir. Hiç bir gemi, bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez. Bu 3 sözü ayrı ayrı bir paragrafla anlatınız. İstediğim gibi yazmayanları şikayet ederim!!!!! :)

1

Cevaplar

En İyi Cevap!
  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-08T11:52:44+02:00

Dünyada en gerçek ve en sadık dostumuz kitaptır,çünkü kitaplar bizi hiç bırakmazlar bize bilmediklerimizi öğreten ,görmediğimiz yerleri tanıtan bize kendi içinde gezinmemizi sağlayan kitaplardır.Kitaplar bizi aydınlatırlar bize en sadık  kalanlar belkide bizi en iyi anlayan kitaplardır.ve öyleki kitapları okurken kimi zaman hayal dünyasında küçük gezintiler yaparız ve bu gezintilerden büyük büyük dersler çıkarırız  zaten dostlarımızda bize bunları öğreten değilmidir.

 

Biz dostlarımızı seçerken herzaman  bizi doğru ve güzel şeylere yöneltmesine herzaman doğruları söylemesine ve bizim sırrımızı tutabilmesine bakarız.işte kitapları seçmek böyle birşeydir kitaplar bizim dostumuzdur ve kitapları seçerken  bize doğruyu  öğretmesine bakarız ve  bence kitapları okurken biz onun sırrını oda bizimkini tutar siz hiç kötü bir dostunuz olsun istermisiniz işte kitapları seçerkende bize çok güzel şeyler yaşatacak büyük büyük dersler çıkartacak kitapları seçmeliyiz.

 

 

 

kitaplar öyledirki bizi yaşadığımız dünyadan alır çoook uzaklara götürür bazen gemiler bile bize yetişemez çünkü kitaplar öyledirki anında oturduğun yerden çok ama çok uzaklara götürür seni  o kitabı yazanın hayal dünyasında ilerlerken kimi zaman asırlar öncesine kimi zamansa çok sonraki asırlara gidersin ancak bir gemi sadece seni sınırlı yerlere götürü ancak kitabın götüreceği yerlerde sınır yoktur.(not:bunların hepsini aklımdan yazdım beğenmediğin cümleleri çıkartabilirsin :)  )

2 3 2