Cevaplar

2013-02-08T14:25:28+02:00

Onlar dünyanın dört bir yanına gittiler. Yurtdışındaki Türk okullarında, anne babalarından uzak bayram yapan öğretmenleri memleketlerindeki gönüldaşları unutmadı.

Böyle başlamıştı bu destan... Onların yaşadıkları ilk önce gönüllere yazıldı, nice sonra kahramanlıkları dilden dile anlatılmaya başlandı.

Önden Giden Atlılar bu yıl da baba ocaklarından uzakta karşıladılar bayramı. Türk okullarında eğitim veren gönül fedailerinin hasretle yanan ana babaları içinse Uşak'ta bir vefa gecesi vardı. Gurbet kokan şiirler, türküler Türk okullarında fidanlar yetiştiren genç öğretmenlere söylendi.

Uşak Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Kimse Yok mu Uşak Şubesi'nin organize ettiği gecede binlerce kilometre uzaktan, vazife yaptıkları ülkelerden öğretmenler de anne babalarına seslendi. Anne-babaların konuşmaları ise gözyaşlarıyla dinlendi.

Gece bu eli öpülesi anne babalara sunulan plaketlerle tamamlandı. Öğretmenler haftasına da denk gelen Kurban Bayramı Uşak'ta böyle anlamlı bir şekilde kutlandı.

0
  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-08T14:25:39+02:00

ukrayna'dan elvira saranayevanın yorumlayarak,dorduncu uluslararası türkçe olimpiyadında birincilik kazandığı şiir. şairi osman sarı

0