Cevaplar

2013-02-08T15:03:19+02:00

Bu yazımızda bizi şarkı yarışmasında temsil edecek olan hadise kimdir hayat hikayesi ve hayatı hakkında bilmediklerimizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Buyrun:

Hadise Açıkgöz ya da kısaca Hadise (d. 22 Ekim 1985, Mol, Belçika), Belçika’da yaşayan Çerkez kökenli Türk şarkıcı ve televizyon sunucusu. Belçika’da düzenlenen Pop Idol yarışması ile tanınan ve sonrasında yayınladığı albümlerle dikkat çeken sanatçı, 2009 yılında Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek olmasıyla tanınmaktadır.

Çoçukluk dönemi:
Hadise, 22 Ekim 1985 günü Anvers yakınlarındaki Mol kasabasında Sivaslı bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Ailesi Sivas’ın Yıldızeli ilçesinin Yavu ve Fındıcak köylerindendir. Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, bir Belçika televizyon kanalında, Türkiye’de “Pop Star”ın bir benzeri olan, “Pop Idol” isimli yarışmasında 2003 yılında farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmemiş olmasına rağmen, albüm çıkarması için yapımcılardan teklifler aldı.

İlk Albüm Çalışması:
Hadise’nin ilk teklisi Sweat, 1 Kasım 2004′de yayınlandı. Bu şarkının ilgi görmesiyle klipleri müzik kanallarında sıkça gösterilmeye başlandı. İkinci tekli Stir Me Up, 6 Mayıs 2005′de çıktı ve Avrupa genelinde yankı buldu. Özellikle albümün çıkış parçası “Stir Me Up” o yılın pek çok yaz derlemeleri albümüne girdi. Üçüncü teklisinin adı olan Milk Chocolate Girl, 9 Ekim 2005′de piyasaya sürüldü ve şarkının adı zamanla Hadise’nin lakabı haline geldi.
Dördüncü tekli olan Ain’t No Love Lost ise 13 Ocak 2006 tarihinde yayınlandı. Albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir sürümü de oluşturuldu. Hadise’nin beşinci teklisi Bad Boy 4 Ağustos 2006′da yaz döneminde piyasaya sürüldü ve önceki şarkılar gibi dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı.

İlk Albüm çalışmasından sonraki zaman:
Hadise, 3 Ekim 2007′de tarihinde yeni tekli çalışması olan A Good Kiss’i piyasaya çıkardı ve klibini İstanbul’da çekti. 2008 yaz dönemine yeni bir albüm ile girmeye hazırlanan Hadise, Bodrum’da Halikarnas Disko’da verdiği bir konserle 2008 yaz sezonunun açılışını yapan şarkıcı oldu. Yeni albümünün My Body adlı şarkısına çektiği klipte yer alan, Hadise ve bir kaza mankeni arasındaki sevişme sahneleri medyada özel ilgi konusu oldu.
Sözleri Sezen Aksu’ya ait olan Deli Oğlan şarkısının klibini ise, klip çekilmiş olmasına rağmen, klibinde birlikte oynadığı Sertan Tan ile klip görüntülerinin medyaya reklam amaçlı sızdırılması nedeniyle, onun görüntülerini klibinden çıkararak yeniden düzenleme kararı aldı.

Hadisenin diğer müzik çalışmaları:
Hadise, Türkiye’de Nisan 2006′dan beri Runltd. menejerlik şirketi ve Süheyl Atay ile çalışmaktadır. Türkiye’deki ilk konserini ise, İzmir Loop Kulübü’nde aynı tarihlerde verdi. 2006 senesinde sık sık Türkiye’ye gelen Hadise başta Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde yer aldı. Bu arada hayranı olduğu Tarkan’la sahneye çıkma fırsatı da yakaladı. Maxim, Esquire, Tempo ve Aktüel dergilerine kapak oldu.
Serdar Ortaç’ın 2008 yazında piyasaya çıkan Nefes albümünde yer alan Düşman adlı şarkıda Ortaç’la düet yaptı. Christina Aguilera, Brandy ve Beyoncé gibi isimleri örnek aldığını belirten Hadise, müziğinde etkilendiği sanatçılar arasında Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2′yu saymaktadır. Şarkılarında klasik müzik, rock, soul ve dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtmektedir.
Hadise iyi derecede Felemenkçe, Flamanca, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce bilmektedir. Belçika’nın Hasselt şehrinde pazarlama üzerine lisans yapan Hadise, tüm boş zamanlarını müziğe ayırdığını ve genellikle söz yazıp beste yaptığını beyan etmektedir. Sanatçı yine stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturduğunu söylemiştir.

Belçikanın Eurovision teklifini redden Hadise reddetme gerekçesinide şöyle anlatmaktadır.
“Belçika’da birkaç tane ödül aldım, orada güzel başarılar yakaladım ve bunlar gurur verici şeyler tabii ki ama Türkiye’de de bunları yapmak istiyorum. Türkiye adına da başarılar yakalamak, ödüller almak istiyorum. bu yüzden seçeneğim Türkiye’dir”

Kendisine Şarkı yarışmasında başarılar diliyoruz.

Bu yazımız forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlimcafe.com sitesine aittir..

1 5 1
2013-02-08T15:03:20+02:00

Hadise Açıkgöz (22 Ekim 1985, Mol), Türk-Belçikalı şarkıcı, besteci, söz yazarı. Belçika’da düzenlenen Pop Idol yarışması ile tanınan ve sonrasında yayımladığı albümlerle ünlenen şarkıcı, “Düm Tek Tek” adlı şarkıyla Türkiye’yi temsil ettiği 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda dördüncü oldu.

Yaşam öyküsü

İlk yılları
22 Ekim 1985 günü Anvers yakınlarındaki Mol kasabasında Sivaslı bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Kafkasya[1] kökenli olan Hadise’nin annesi Sivas’ın Yıldızeli ilçesinin Fındıcak babası ise Merkez,Yavu köylerindendir.[2] On bir yaşında anne ve babası boşanan Hadise’nin bir ablası, bir küçük kız kardeşi ve bir de küçük erkek kardeşi vardır.[3] Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, bir Belçika televizyon kanalında, Türkiye’de “Pop Star”ın bir benzeri olan, “Pop Idol” isimli yarışmasında 2003 yılında farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmemiş olmasına rağmen, albüm çıkarması için yapımcılardan teklifler aldı.

Sweat

Sweat albümünden çıkan ilk teklisi “Sweat”, 1 Kasım 2004′de yayınlandı. Bu şarkının ilgi görmesiyle klipleri müzik kanallarında sıkça gösterilmeye başlandı. İkinci tekli “Stir Me Up”, 6 Mayıs 2005′te çıktı ve Avrupa genelinde yankı buldu.[kaynak belirtilmeli] Üçüncü teklisinin adı olan “Milk Chocolate Girl”, 9 Ekim 2005′te piyasaya sürüldü ve şarkının adı zamanla Hadise’nin lakabı haline geldi

Dördüncü tekli olan “Ain’t No Love Lost” ise 13 Ocak 2006 tarihinde yayınlandı. Bu şarkının “Burdayım” adıyla Türkçe bir sürümü de oluşturuldu. Hadise’nin beşinci teklisi “Bad Boy” 4 Ağustos 2006′da yaz döneminde piyasaya sürüldü ve önceki şarkılar gibi dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı.

Hadise

Hadise, 3 Ekim 2007′de tarihinde yeni tekli çalışması olan “A Good Kiss”i piyasaya çıkardı ve klibini İstanbul’da çekti. 2008 yaz dönemine yeni bir albüm ile girmeye hazırlanan Hadise, Bodrum’da Halikarnas Disko’da verdiği bir konserle 2008 yaz sezonunun açılışını yapan şarkıcı oldu. Yeni albümünün My Body adlı şarkısına çektiği klipte yer alan, Hadise ve bir kaza mankeni arasındaki sevişme sahneleri medyada özel ilgi konusu oldu. Ayrıca bu şarkısıyla Balkan ülkelerinde de popüler olmayı başardı ve bu şarkının video klibi Balkanika TV’de gösterime girmeyi başardı.
Sözleri Sezen Aksu’ya ait olan “Deli Oğlan” şarkısının klibini ise, klip çekilmiş olmasına rağmen, klibinde birlikte oynadığı Sertan Tan ile klip görüntülerinin medyaya reklam amaçlı sızdırılması nedeniyle, onun görüntülerini klibinden çıkararak yeniden düzenleme kararı aldı

Fast Life

Albüm, mayısın ikinci haftası tüm Avrupa’da satışa sunuldu. Türkiye’de ise albüm yayınlanmadı. Albümün ilk klibi “Fast Life” adlı şarkıya çekildi. Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere Japonya, Endonezya gibi Asya ülkerinde de satışa sunulan albüm, listelerde başarı sağladı.

Kahraman

Kahraman albümünün yapımcısı Sinan Akçıl’dır. Albümdeki yedi şarkının bestesi Akçıl’a aittir. Hadise bu ilk Türkçe albümünü çok kişisel bir albüm olarak nitelendirdi. Bir demecinde “Sözlerini ben yazmadığım halde benim dugularımı yaşadıklarımı tamamen anlatan bir albüm oldu” dedi. İlk klibi “Evlenmeliyiz” adlı şarkıya çeken Hadise, yaz aylarında Türkiye’de önemli başarılar elde etti. “Biraz Sabret” adlı şarkısı radyolarda en çok istek alan şarkılardan biri oldu. Ardından ikinci klibini “Kahraman” adlı şarkıya çekti

 

2 5 2