Arkadaşlar sizden istediğim benim kendi yazdığım hikayemi ingilizce proje ödevim için ingilizceye çevirmeniz. Kim hikayemi güzelce ing'ye çevirebilirse puanı ona vericem :) Benim yazdıklarımla illa aynı anlam çıkacak diye bir şey yok, güzel ve 15 cümle olması benim için yeterli :)

"Düşünüyordu.. Hem de gereğinden çok fazla..

Neden başına onca kötü şey gelmişti ki ? Yoksa inandığı tek ilah onu sınıyor muydu ? Sınamasa nasıl açıklanabilirdi ki onca kötü şeyin art arda meydana gelip, onu yıkıp geçmesi ? Dayanacak gücü kalmamıştı artık. Ne ailesinin ne de çevresindeki onca kişinin tesellilerine kanıp, hayata şu meşhur tozpembe gözlüklerle bakamıyordu. Ya da tüm bu olanlara karşı Pollyanna kadar iyimser olamıyordu. Onca şey ve kişinin ona yaptığı acımasızlıklar canına tak ediyordu artık. Belki de geçmişte başkalarına yaptığı ve iyi niyetli olduğunu sandığı olaylar, bu kez başka kişiler tarafından onun canını yakıyordu.

Nehir 8. sınıfa geçeli yaklaşık 2 hafta olmuştu. Onun için pek bir şey değişmemişti. Çünkü 6. sınıftan beri hep aynı sınıf ve aynı arkadaş ortamındaydı. Onlara arkadaş bile denilemezdi aslında. Nehir, içine kapanık biri olduğundan, sınıftakilerle tek iletişimi "Merhaba Merhaba" ya dayanıyordu."

1

Cevaplar

2013-02-08T21:28:09+02:00

"I was thinking .. And a lot of extras ..
Why do so many bad things alone was it? If you do not believe in one God was testing him? Sınamasa be explained how all the bad things that occur repeatedly come and go through it demolished? Not have the strength to hold on anymore. What are all these people around, nor comforting Kanip family life, could not look at the famous tozpembe glasses. Against all those who could not be so optimistic or Pollyanna. So much cruelty and the person that he was put shit anymore. Perhaps in the past and in good faith to others that the fund events, by this time, his life was hurting other people.
 
River 8 class was way past about 2 weeks. Did not change much for him. Because 6 ortamındaydı the same class and the same friends since grade. In fact, even be said to them friends. The river is one of the introvert, the only communication sınıftakilerle "Hello Hello" or relied on. "

1 3 1